1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İNTİHAR MI CİNAYET Mİ?
İNTİHAR MI CİNAYET Mİ?

İNTİHAR MI CİNAYET Mİ?

Kıbrıs’n tanınmış işadamlarından Oktay Erülkü (61) ve eşi Ülgen Erülkü (57), dün gece saat 20.30 sıralarında Beşparmak Dağları üzerindeki Bufavento Kalesi’nin yakınlarında ölü olarak bulundu. Ülkede şok yaratan olayın durulmasının ardından Ol

A+A-

 

 

Kıbrıs’n tanınmış işadamlarından Oktay Erülkü (61) ve eşi Ülgen Erülkü (57), dün gece saat 20.30 sıralarında Beşparmak Dağları üzerindeki Bufavento Kalesi’nin yakınlarında ölü olarak bulundu.

Ülkede şok yaratan olayın durulmasının ardından Olay Yeri İnceleme ekipleri, çok sayıda polis ve asker ile gazeteciler bölgeye gitti.

Kesin olmayan bilgilere göre, Oktay Erülkü ve eşinin bedenleri, Bufavento Kalesi’nin 500 metre doğusunda, JV 514 plakalı araçlarının dışında yerde yatır vaziyette bulundu. Aracın içinde zehir bulunduğu, Erülkü ve eşinin siyanürlü ayran içerek intihar ettiği iddia edildi.

Polisin güvenlik çemberi oluşturması nedeniyle olay yerine hiçbir gazeteci yaklaşamadı. Oktay Erülkü ve eşinin cesetleri, biri askeri, diğeri ise sivil olmak üzere iki ambulansla Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmazdan önce, Erülküler’in ailesi ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı İzzet Mehmet Daysal da olay yerine geldi.    

 

%90 İNTİHAR

 

Polis, olayla ilgili intihar ve cinayet şüphesi üzerinde dururken, bazı medya

organlarında, bölgede kiralık bir aracın olduğunu belirtirken, bazı gazeteciler olayla ilgili “kesin intihar” yorumunu yaptı. YENİDÜZEN’e açıklama yapan Polis Basın Subaylığı, Erülkülerin ölüm nedenlerinin %90 intihar olduğunu ancak olayın otopsi be laboratuar testlerinin ardından kesin olarak aydınlanacağını söyledi. Polis basın subaylığı, Erülkülerin üzerinde herhangi bir darp izine rastlanmadığı ve olay yerinde başka bir arabanın bulunmadığını belirtti. 

Yıllardır süpermarketiyle tüketicilere hizmet veren ülkemizin sevilen simalarından Oktay Erülkü, Ağustos 2009 yılında Girne Dağyolu kavşağında “Erülkü Süpermarket” isimli bir süpermarket açarak büyük bir yatırıma imza atmıştı. Erülkü ve eşinin ağır ekonomik sıkıntıları nedeniyle intihar etmiş olabilecekleri iddia edilirken, diğer yandan Erülkü’nün herhangi bir maddi sıkıntısının olmadığı ve durumunun oldukça iyi olduğu ifade edildi.

 

 

OTOPSİ BUGÜN

 

Elülkü çiftinin ölüm nedenleri bugün yapılacak otopsinin ardından açıklanmsı bekleniyor

 

 

Bu haber toplam 8245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler