1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İNSANLARIN EMEĞİYLE DALGA GEÇİLMEZ'
İNSANLARIN EMEĞİYLE DALGA GEÇİLMEZ

'İNSANLARIN EMEĞİYLE DALGA GEÇİLMEZ'

Mehmet Ertepınar, Gayretköy maçında seyircilerinin olmamasına rağmen sahaya seyircileri girdiği gerekçesi ile 2 maç saha kapatma cezası almalarına tepki gösterdi

A+A-

 

 

 

Birinci Yükselme Ligi Batı Grubu’nda mücadele eden Karaoğlanoğlu’nda başkan Mehmet Ertepınar, Gayretköy maçında seyircilerinin olmamasına rağmen sahaya seyircileri girdiği gerekçesi ile 2 maç saha kapatma cezası almalarına tepki gösterdi

 

Birinci Yükselme Ligi Batı Grubu’nda 20 puanla 5’inci sırada yer alan Karaoğlanoğlu Spor Kulübü’nde geçtiğimiz hafta oynadıkları ve Gayretköy ile golsüz berabere kaldıkları maçta yaşanan olaylardan dolayı sahasının 2 maç kapatılmasına tepki gösterdi. Maçta seyircilerinin olmadığını iddia eden Kulüp başkanı Mehmet Ertepınar her iki takımın seyircisinin sahada 30 dakika yer aldığının raporda belirtilmesinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

 

“OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN SESİMİZİ ÇIKARMADIK”

 

Sezon başında Futbol Federasyonu tarafından bir üst lige alındıklarında hazırlıksız olduklarını belirten Ertepınar, ligin başlamasına 2 hafta kala sezonu açtıklarını ve lig maçlarının kendileri için adeta hazırlık maçı olduğunu, bu süreçte kötü sonuçlar aldıklarını belirtti. Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla transfer yapamadıklarının da bu sonuçta etkisi olduğunu belirten başkan,1 günlük transfer dönemi açılmasının kendilerine bildirilmediğini söyledi. Ligin ilk yarısında Gaziköy ile oynayacakları maçta bu takımın sahasının hazır olmadığı için kendilerine kapılarını açtıklarını, sporun araç, dostluğun amaç olduğu ilkesi ile sahalarında bu maçı oynamayı teklif ettiklerini belirten Ertepınar, geçtiğimiz hafta Gayretköy ile deplasmanda oynadıkları maçın 88’inci dakikasında yaşanan bir olay sonrası oyunun durduğunu ve haksız yere aleyhlerine penaltı verildiğini belirtirken futbolcularının bu karara tepki göstermesi sonrası kalecilerinin penaltıyı kurtardığını belirtti. Bu anda yine olayların başladığını ve Gayretköy seyircilerinin sahaya girerek futbolcularını darp ettiğini belirten Ertepınar, maçın hakemi Osman Küçük’ün soyunma odasına giderek 10 dakika sonra kartları gösterip maçı bitirdiğini dile getirdi. KTFF Yükselme Kurulu’nun daha sonra aldığı kararla Gayretköy’ün yanı sıra kendilerinin sahasının 2 maç kapatılmasını öğrendiklerinde şok olduklarını, kendi seyircilerinin maçta olmamasına rağmen Federasyon’un her iki takımın seyircisinin 30 dakika boyunca sahaya girdiğini belirtmesinin yanlış olduğunu belirtti.

 

“YALAN BEYANLA FEDERASYON YÖNETİLEMEZ”

 

Başkan Ertepınar basın bildirisinin son bölümünde şunları dile getirdi: “Federasyon yöneticisi sayın Veli Soner Özasil ve gözlemci neye dayanarak Karaoğlanoğlu seyircilerini belirlediler? Orada polis neden eğer Karaoğlanoğlu seyircileri varsaydı tutuklamadı? Gayretköye girerken kontrol noktasında askerin olduğunu, köye giriş çıkışın kayıt altına alındığını bilmiyorlar mı? Aldığımız gayrı resmi duyumlara göre ceza verdik deniyor. Dedikodu ve yalan beyanla siz insanları mahkum edebilirmisiniz? Gerçeği yansıtmayan gayrı resmi duyumlarla koskoca federasyon yönetilmez. İnsanların emeğiyle, onuruyla dalga geçilmez” dedi. Ertepınar basın bildirisinde son olarak “Art niyet arıyoruz ve önümüzün masabaşı oyunlarla kesilmek istenmesini hissediyoruz. haklı davamızdan asla vazgeçmeyeceğimizi tüm kamuoyuna bildirir ve bu yanlı ve yanlış kararın derhal düzeltilmesini rica ederiz” diye belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler