1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İNSANIZ İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ'
İNSANIZ İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ

'İNSANIZ İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ'

BES, LTB'de başlattıkların süresiz grevin 10. Gününde açıklama yaptı. “İnsanız, insan gibi yaşamak istiyoruz”

A+A-

 

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) başlattıkların süresiz grevin 10. Gününde açıklama yaptı. “İnsanız, insan gibi yaşamak istiyoruz” denilen açıklamada sendika,  LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları istifaya çağırdı.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası olarak Lefkoşa Türk Belediyesi’nde başlattığımız süresiz grevin bugün 10.günü.

Bugün oldu Sn. Belediye Başkanımız çalışanlarımıza ödemeyi taahhüt ederek altına imza koyduğu protokol maddelerini uygulamamakta direniyor. Konuları saptırarak televizyon kanallarında konuşuyor, gazetelere açıklamalarda bulunuyor.  Biz çalışanlar adına tekrar söylüyoruz. İnsanız insan gibi yaşamak istiyoruz.

Emeğimizi harcıyoruz gününde maaşlarımızı istiyoruz.  Ev kiramızı veya taksitlerini, araba taksitlerimizi, kredi kartı borçlarımızı, bankalardaki taksitlerimizi gününde ödeyememenin sıkıntılarını çekerken, insan içine çıkamamaktan dolayı rahatsızlık duyuyoruz.

Peki ya siz ne yapıyorsunuz Sn. Başkan. Bu sorunları bizlere yaşattığınız için gurur mu duyuyorsunuz?

Belediye dimdik ayaktadır demeyle buna kamuoyunun inanacağını mı sanıyorsun? 

Yaptıkların yapacaklarının teminatıdır Sn.Başkan.  İleriyi göremiyoruz, geleceğimize sizinle birlikte maalesef umutsuz bakıyoruz.  Peki bu koltuk veya makam sayesinde bizlere acı ve ızdırap, Lefkoşa halkına da çile çektirmek için mi orada oturuyorsun.

İnanın değerli Lefkoşa’lılar geçen ayki grevde temizlik kampanyası başlatmış sizleri bu ortamdan kurtarmıştık.

Sonunda bu belediye başkanı bizi suçlu görmüş ve eleştirmişti.  Yine ayni girişimi yapalım dedik fakat, belediyede mazot bulamadık.  Bu belediye o kadar aciz bir durumda bilginiz olsun.

Cebimizde paramız olsa sizin için harcamaya hazırdık ama, bildiğiniz gibi bizim  halimiz de ortada.

Ne sizlerin oyları ile bu makama gelen kişi bunları size yaşatmaya ne de bizleri ailelerimize muhtaç duruma düşürme hakkı vardır.

Bu durumlara düşmüş isek, Sn. Başkan’ın yapacağı en onurlu iş “İSTİFA” hakkını kullanarak çalışanların ve Lefkoşa halkının önünü açmasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler