1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İNŞAATA GÖRE ÇEMBER Mİ?
İNŞAATA GÖRE ÇEMBER Mİ?

İNŞAATA GÖRE ÇEMBER Mİ?

Lefkoşa Kermiya Çemberi’ndeki daraltma çalışmaları dikkat çekti… Karayolları tarafından yürütüldüğü öğrenilen çember düzenleme çalışması ile ilgili bilgi alınamazken, çemberin, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na ait ve LTB tar

A+A-

 

 

Lefkoşa Kermiya Çemberi’ndeki daraltma çalışmaları dikkat çekti… Karayolları tarafından yürütüldüğü öğrenilen çember düzenleme çalışması ile ilgili bilgi alınamazken, çemberin, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na ait ve LTB tarafından mühürlenmiş ev inşaatının yolu daralttığı gerekçesi ile küçültüldüğü iddia edildi…

 

 

‘Barış Ateşi’ heykelinin olduğu Kermiya Çemberi’nde yeni düzenleme dikkat çekerken, düzenlemenin, hemen çemberin karşındaki bir inşaatın yolu daraltması nedeniyle, yolu genişletmek amacıyla yapıldığı ileri sürüldü.

Karayolları tarafından yürütüldüğü öğrenilen çemberdeki yeni düzenlemenin amacıyla ilgili bilgi alınamazken, çemberin küçültüldüğü dikkat çekti.

Söz konusu inşaatınsa UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na ait olduğu ve Lefkoşa Türk Belediye (LTB) tarafından mühürlendiği öğrenildi.

 

İNŞAAT YOLU DARALTTI, ÇEMBER İÇERİ ÇEKİLDİ İDDİASI

Kermiya Çemberi’nde süren yeniden düzenleme çalışmasının, tam çemberin karşısındaki inşaatın yolu daraltması nedeniyle yapıldığı iddia edildi.

Tam çemberin karşısındaki inşaatın UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na ait olduğu ve inşaatın LTB tarafından ‘mühürlendiği’ de elde edilen bilgiler arasında.

 

‘ALELACELE YAPILMIŞTI’

YENİDÜZEN’in bilgi almak için ulaştığı Karayolları Dairesi Müdürü Mustafa Değirmencioğlu bilgi için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nı adres gösterdi.

Karayolları Dairesi’nden bir yetkili ise, sınır kapısı geçişlere açıldığında söz konusu çemberin alelacele düzenlendiğini, bu nedenle şimdi çember olabilecek koşullarda yeniden düzenlendiğini aktardı.

 

BULUTOĞLULARI: “İNŞAAT RUHSATI YOKTU, MÜHÜRLEDİK”

Kermiya Çemberi üzerindeki düzenlemenin Karayolları Dairesi tarafından yapıldığını belirten LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, çember karşısındaki inşaatın belediye tarafından mühürlendiğini doğruladı.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu’na ait inşaatın, İnşaat Ruhsatı ödenmediği için mühürlendiğini kaydeden Başkan Bulutoğluları, çemberdeki düzenlemenin ise söz konusu inşaatla bir ilgisi olmadığını savundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler