1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İNŞAAT TAŞERONLARI BİRLİĞİ: KIBRIS TÜRK TOPLUMU YOK OLUŞA DOĞRU GÖTÜRÜLÜYOR
İNŞAAT TAŞERONLARI BİRLİĞİ: KIBRIS TÜRK TOPLUMU YOK OLUŞA DOĞRU GÖTÜRÜLÜYOR

İNŞAAT TAŞERONLARI BİRLİĞİ: KIBRIS TÜRK TOPLUMU YOK OLUŞA DOĞRU GÖTÜRÜLÜYOR

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği, siyasi parti ve sendika başkanlarının da aralarında bulunduğu sivil toplum örgütlerinin katılımıyla “Ülkene Sahip Çık” adıyla toplantı düzenledi.

A+A-


Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği, siyasi parti ve sendika başkanlarının da aralarında bulunduğu sivil toplum örgütlerinin katılımıyla “Ülkene Sahip Çık” adıyla toplantı düzenledi. Birlik binasında önceki gün gerçekleştirilen ve ülke sorunlarının ele alındığı toplantının ardından Birlik, toplantıdan çıkardığı sonuçları yazılı olarak açıkladı.
İnşaat Taşeronları Birliği açıklamasında, Kıbrıs Türk toplumunun dıştan ve içten gelen baskılarla yok oluşa doğru götürüldüğü, üretimden kopartılarak zayıflatılmakta olduğu, ekonomik paketler ve özelleştirmenin de bunun bir parçası olduğu ileri sürülerek, “ dayatmacı zihniyete” derhal son verilmesi gerektiği üzerinde duruldu.
Kıbrıs sorununun çözümünün gündem getirilerek sürdürülebilir barışa odaklanmanın herkesin görevi olduğu ifade edilen açıklamada, Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin iki egemen devlet esasına göre düzenlenmesi ve “Kıbrıs Türk halkının yok ediliş sürecinin” durdurulması gerektiği kaydedildi.
Yeni vatandaşlıkların durdurulması, ülkeye pasaportsuz giriş uygulanmasına son verilmesi istenen açıklamada, atıl kaynakların plan ve program çerçevesinde hayata geçirilmesi gerektiği ifade edildi.Açıklamada, laik düzenin mevcut şekliyle korunup sürdürülmesinin toplumun menfaatine olduğu da vurgulandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 569 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler