1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İNGİLTERE'YE BİLETİNİZİ KESERİZ SAYIN TATAR'
İNGİLTEREYE BİLETİNİZİ KESERİZ SAYIN TATAR

'İNGİLTERE'YE BİLETİNİZİ KESERİZ SAYIN TATAR'

KTÖS, İngiltere’de devam eden Asil Nadir’in davası ile ilgili Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın da mahkemeye çıkıp ifade vermesi gerektiğini savundu

A+A-

 

 

 

KTÖS, İngiltere’de devam eden Asil Nadir’in davası ile ilgili Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın da mahkemeye çıkıp ifade vermesi gerektiğini savundu.

 

Konu ile ilgili açıklama şöyle;

 

 

Yalana, hortumlamaya, maddi-manevi menfaat elde etmeye dayalı uygulamalar, siyaset kurumunu yıprattığı gibi bu olayların üzerine gidilememesi, adamızın kuzeyindeki siyasi rejimin gerçek yüzünü ortaya koymaktadır.

Adamızın kuzeyinde Türkiye hükümetlerinin dayattığı ve yerli işbirlikçilerin yürürlüğe koyduğu uygulamalarla geriletilen üretimin yerine kumara, fuhuşa ve kara para aklamaya dayalı bir ekonomik yapı oluşmuştur. Bu rant düzenini yaratan Türkiye yetkilileri Kıbrıslı Türkler’in onuruna yakışmayan bu faaliyetleri gizlemek için ise cami, külliye yapımına ve dini harcamalara hız vermişlerdir. Tüm bu dayatmaları hayata geçirmek için ise başımıza oturtulan işbirlikçi kukla UBP hükümeti ise her türlü yolsuzluk ve usulsüzlüğü gizlemek için yoğun uğraş vermektedir. Lefkoşa ve Lefke Belediyeler’inde yaşananlar ortadadır. Toplumun gözü önünde devam eden usulsüzlüklere göz yumarak veya çarpıtarak halk kandırılmak istenmektedir. Yargı ise tüm bu yapılanlarla ilgili yeterince etkin olmadığı gibi, olaya tepki gösteren sendikaların önünü tıkamak için kararlar üretmektedir.

         Türkiye’nin 1974 yılından sonra yarattığı bu rejim tam bir çirkefe dönüşmüştür. Lefkoşa Türk Belediyesi için Sn. Eroğlu’nun onayı ile usulsüz bir şekilde yapılan 10 milyon Sterlinlik borçlanmada kayıp olan ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sn. Eroğlu için kullanıldığı iddia edildiği 3 milyon Sterlinin akıbeti meçhuldur. Londra’da yargılanan Sn. Asil Nadir’in Polly Peck İnternational şirketinde çalışan ve şu anda Maliye Bakanı olan Sn. Ersin Tatar’ın mahkeme tutanaklarına oradan da İngiliz basınına yansıyan ifadeleri olayın vehametini ortaya koymaktadır. İlgili şirkette yardımcı mali işler görevlisi olarak çalışan Sn. Ersin Tatar Polly Peck şirketine ait 150 milyon sterlinin kaçırılması ile ilgili Sn. Asil Nadir’e yardımcı olmakla suçlanmaktadır. Konuyu araştıran polis müfettişi Howkins’in mahkemeye verdiği ifadede Sn. Tatar’ın bir miktar kağıdı yırtıp yok etmek üzere iken tespit edildiği, kendisini sorguladıkları zaman “bunların önemsiz olduğuna defalarca vurguladığı” ardından zorlanınca bunların Sn. Asil Nadir için kuzey Kıbrıs’a aktarılan paralar olduğunu ifade etmiştir. Polisi belgeler önemsiz diye yanıltmak isteyen Sn. Ersin Tatar’ın bu yalanının daha sonra polis tarafından birleştirilen yırtık kağıtlardan da anlaşıldığı çünkü bu belgelerde Sn. Ersin Tatar’ın isminin yer aldığı ve Barclays Bank vasıtası ile Sn. Asil Nadir’in sahibi olduğu Impexbank’a aktarılan paraların tutanaklarını içerdiği ifade edildi.

         BBC’nin haber sitelerinde yer alan  mahkeme tutanakları ortadadır. Sn. Ersin Tatar bu ülkede Maliye Bakanlığı yapmaktadır ve Londra’da Sn. Asil Nadir’in duruşmalarında ortaya çıkan ifadelerde Sn. Asil Nadir’in Polly Peck şirketinin 150 milyon sterlin’ini Kıbrıs’a kaçırdığı ve ona yardımcı olduğu ile ilgili suçlanmaktadır. Sn Asil Nadir suçsuz olduğunu iddia ederek cesaret gösterip yargı önüne çıkmıştır. Oysa Sn. Tatar Maliye Bakanı olarak , başımızda oturmaktadır. Bizler Sn. Tatar’ın uçak biletini kesip, İngiltere’de Asil Nadir gibi mahkeme önüne çıkmasına yardımcı olmaya hazırız. Adamızın kuzeyinin bir suçlular ve kaçaklar cenneti olmadığını göstermek Sn. Ersin Tatar’ın görevidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler