1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İngiltere’de 'Eser' uçtu
İngiltere’de Eser uçtu

İngiltere’de 'Eser' uçtu

Ülkemizin başarılı model uçak pilotlarından Eser Kişmir İngiltere’nin Oxford şehrinde düzenlenen Model Uçak Avrupa Ligi sekizinci ayak müsabakalarında tüm ülkeleri geride bırakarak birinci geldi. İngilterede Oxford’da yapılan Interglide F3J Eu

A+A-

İngiltere’de “Eser” uçtu

 

·        İngiltere’de Oxford’da yapılan Interglide F3J Eurotur müsabakalarında  sekiz ülkeden 57 sporcunun kıyasıya mücadelesinde KKTC adına katılan Eser Kişmir turnuvada birinci olarak ödül aldı.

 

Ülkemizin başarılı model uçak pilotlarından Eser Kişmir İngiltere’nin Oxford şehrinde düzenlenen Model Uçak Avrupa Ligi sekizinci ayak müsabakalarında tüm ülkeleri geride bırakarak birinci geldi.

İngilterede Oxford’da yapılan Interglide F3J Eurotur müsabakalarında  sekiz ülkeden 57 sporcunun kıyasıya mücadelesinde KKTC adına katılan Eser Kişmir turnuvada birinci olarak ödül aldı.

Norveç, İsveç, Almanya, Belçika, Hollanda, Türkiye, İngiltere ve KKTC nin yer aldığı şampiyonada eser Kişmir turnuvanın derecelendirme bölümünde de TRNC olarak yer aldı.

Daha önce de Ukrayna’da yapılan Avrupa Ligi üçüncü ayak müsabakalarında birincilik elde eden Eser Kişmir İngiltere’de elde ettiği başarıyla KKTC’nin gururu oldu. Eser Kişmir’in bu başarısı Interglide organizasyonunun resmi internet sitesinde de yaraldı ve TRNC olarak kayıtlara geçti. Bu konudaki detayların www.interglide.co.uk/contest_reports/2011_contest_report.html internet sitesinden alınabileceği de belirtildi.

 

AVRUPADA DÖRDÜNCÜ

Avrupa sıralamasında 290 sporcu arasında şu anda dördüncü sırada bulunan  Eser Kişmir kazandığı bu başarı ile ilk üç içerisinde yeralabileceğini kaydetti.

Kişmir Temmuz ayı sonunda da Finlandiya’da Eylül’de de İtalya’da yapılacak olan yarışmalara katılarak avrupa sıralamasında iyi bir derece elde etmek istediğini kaydetti.

Kişmir şampiyonalara katılırken kendi olanaklarıyla katıldığını belirterek bu konuda sponsorların desteğiyle daha çok yarışmaya katılarak daha çok başarı elde edebileceğini söyledi.

Öte yandan Ağustos ayında ise Türkiye Milli Takımı  adına Avrupa Şampiyonasına katılacağını söyleyen Eser Kişmir burada da eninden geleni yaparak KKTC’yi gururlandıracağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 527 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler