1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İNGİLTERE, SUÇLULARINI KIBRIS'TA ARIYOR
İNGİLTERE, SUÇLULARINI KIBRISTA ARIYOR

İNGİLTERE, SUÇLULARINI KIBRIS'TA ARIYOR

İngiltere, ülkenin en çok aranan ve Kıbrıs’ta yaşadıkları tahmin edilen şüphelilerinin yakalanması için kampanya başlattı. 8 erkek ve bir kadının yer aldığı liste, İngiltere Ağır Organize Suçlar Ajansı (Soca), suçla mücadele eden kuruluş Crimestop

A+A-

 

 

 

 

İngiltere, ülkenin en çok aranan ve Kıbrıs’ta yaşadıkları tahmin edilen şüphelilerinin yakalanması için kampanya başlattı. Uyuşturucu kaçakçılığı, tecavüz, cinayet gibi suçlardan aranan şüpheliler arasında Türk kökenli olduğu tahmin edilen iki kişi de bulunuyor.

 

 

İngiltere, ülkenin en çok aranan ve Kıbrıs’ta yaşadıkları tahmin edilen şüphelilerinin yakalanması için kampanya başlattı.

 8 erkek ve bir kadının yer aldığı liste, İngiltere Ağır Organize Suçlar Ajansı (Soca), suçla mücadele eden kuruluş Crimestoppers ve Güney Kıbrıslı yetkililer tarafından hazırlandı.

Crimestoppers sözcüsü, şüphelilerin bazılarının Güney Kıbrıs’ta, bazılarının ise KKTC’de yaşadığının tahmin edildiğini söyledi.

Uyuşturucu kaçakçılığı, tecavüz, cinayet gibi suçlardan aranan şüpheliler arasında Türk kökenli olduğu tahmin edilen iki kişi de bulunuyor.

Listede bu kişilerin Kıbrıslı Türk olduğu ve isimlerinin Hasan Akarçay (56) ile Mehmet Salih (41) olduğu belirtiliyor. Akarçay’ın Batı Yorkshire polisi tarafından uyuşturucu kaçakçılığı suçundan arandığı, Salih’in de Leicestershire polisi tarafından yine uyuşturucu kaçakçılığından arandığı bildiriliyor. Bu arada arananlar listesinde, Timur Mehmet (39) isimli "Asyalı İngiliz" olduğu belirtilen bir kişinin yer alması da dikkati çekiyor.

Crimestoppers kuruluşu, şüphelilerin yakalanması için "Zygos kampanyası" adını verdiği kampanyaya ilişkin bir internet sitesi hazırladı ve "İngiltere’nin en çok arananları" başlığıyla şüphelilerin fotoğraflarına yer verdi. İnternet sitesinde ayrıca, şüphelileri tanıyanların Crimestoppers ya da polisle irtibata geçmeleri isteniyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler