1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İNGİLİZ KADIN KAPKAÇ MAĞDURU
İNGİLİZ KADIN KAPKAÇ MAĞDURU

İNGİLİZ KADIN KAPKAÇ MAĞDURU

Kadınların korkulu rüyası haline gelen ve ülkede sık rastlamadığımız bir suç olan kapkaç hırsızlığına önceki gün İngiliz uyruklu bir kadın nasibini aldı

A+A-

 

 

Kadınların korkulu rüyası haline gelen ve ülkede sık rastlamadığımız bir suç olan kapkaç hırsızlığına önceki gün İngiliz uyruklu bir kadın nasibini aldı. İçerisinde toplam 135 TL bulunan çantayı İngiliz uyruklu bir kadının kolundan alıp kaçmaya çalışan genç zanlı, kıskıvrak yakayı ele verdi.

Girne’de önceki gece Mustafa Çağatay Caddesinde üzerinde seyreden İngiliz uyruklu Mary Sylviya Moar isimli kadının, içerisinde 30 TL ve 45 STG bulunan kolundaki çantayı alarak kaçan zanlı kısa sürede kıskıvrak yakalandı.

 

KOLUNDAN ALARAK KAÇTI

‘Kişi üzerinden sirkat suçundan’ metalder olan 29 yaşındaki zanlı Ersin Akın, dün Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru, zanlının önceki gece saat 21.00 ile 22.00 raddelerinde Girne’de Mustafa Çağatay Caddesinde yürümekte olan İngiliz uyruklu Mary Sylviya Moar isimli bayanın kolundaki çantayı alarak sirkat etiğini dile getirdi.

 

“135 TL İÇİN DEĞER Mİ ?”

Yapılan aramalarda zanlının kısa sürede kıskıvrak el geçirilip tutuklandığını dile getiren polis memuru, söz konusu çanta içerisinde 30 TL ve 45 STG bulunduğunu belirtti.

Meydana gelen meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını ve zanlının benzeri suçlarla bağlantısının araştırılacağını dile getiren polis memuru, zanlının tahkikat için bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

“ÇOK PİŞMANIM”

Öte yandan mahkemede söz alan zanlı, böyle bir suç işlediği için çok pişman olduğunu ve bir daha yapmayacağını ifade etti.

Kararı okuyan Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Melek Esendağlı, zanlının tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1173 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler