1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İNCE AV OLAYLI BAŞLADI
İNCE AV OLAYLI BAŞLADI

İNCE AV OLAYLI BAŞLADI

İnce Av’ın ilk günü olan dün, polis bültenine de yansıyan birçok av suçu işlendi; birçok avcı tutuklandı veya haklarında yasal işlem başlatıldı. Avlanmaya yasak bölge olan Akdeniz köyündeki göletin 200 metre kuzeyindeki arazide saat 10.00’da 1

A+A-

 

 

İnce Av’ın ilk günü olan dün, polis bültenine de yansıyan birçok av suçu işlendi; birçok avcı tutuklandı veya haklarında yasal işlem başlatıldı.

Avlanmaya yasak bölge olan Akdeniz köyündeki göletin 200 metre kuzeyindeki arazide saat 10.00’da 19 yaşındaki O.Y’nin, 55 yaşındaki Ö.G.’ye ait av tüfeğiyle izinsiz avlandığı tespit edildi. Zanlılar tutuklanırken, bir av tüfeğiyle üç fişeğe el kondu.

Arapköy’deki avlanmaya yasak bölge olan göletin 40 metre doğusunda ise saat 10.30’da, 35 yaşındaki S.U’nun izinsiz ve kanunsuz avlandığını saptayan polis, av tüfeğiyle iki canlı fişeği emare aldı ve S.U. hakkında yasal işlem başlattı.
 
Gönendere barajı bölgesinde 07.00- 09.30 saatleri arasındaki polis kontrolünde, Bakanlar Kurulu kararıyla ava yasaklanmış bölgede 38 yaşındaki S.C. ve 29 yaşındaki U.N’nin av ruhsatları olmaksızın avlandıkları tespit edildi. İki avcı hakkında yasal işlem başlatılırken, av tüfeğiyle 139 fişeğe, bir kargılık ve 2 av kuşuna el kondu.

Öte yandan Gönendere ve Kilitkaya’da ava açık günde ava kapalı bölgede avlanan 7 kişi suçüstü yakalandı.

Polis, söz konusu avcılar hakkında yasal işlem başlattı ve av tüfekleri, 231 fişek ile 2 av kuşunu emare olarak aldı.

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler