1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İnce anısına yarıştılar
İnce anısına yarıştılar

İnce anısına yarıştılar

Ahmet İnce anısına geleneksel olarak düzenlenen Aquatlon Yarışı yapıldı

A+A-

Merhum Ahmet İnce anısına geleneksel olarak yapılan Aquatlon Yarışı, Ares Spor Kulübü tarafından Mağusa Bedis Plajı’nda gerçekleşti. 2.5 kilometre koşu, 1 kilometre yüzme ve tekrardan 2.5 kilometre koşu parkurlarından oluşan Ahmet İnce Aquatlon Yarışı’nda 24 kişi mücadele etti.

Güney Kıbrıs’tan Rum ve İtalyan sporcuların da katıldığı yarışma sabah saat 08.00’da başladı. Merhum Ahmet İnce’nin ailesi ve sporcu ailelerin de izlediği yarışma zevkli ve heyecanlı tamamlandı.

Ares Spor Kulübü’nün Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda yarışan 3 sporcusu olan Kemal Elektrikçi, Hüseyin Arhan ve Emine Uluçay, bu hafta sonu gerçekleşecek olan Türkiye şampiyonası final etabı hazırlıklarını Ahmet İnce Aquatlon yarışı ile sürdürmüş oldu. Yarışta genel klasman erkeklerde Kemal Elektrikçi, bayanlarda Emine Uluçay birinci oldu.

Master erkek, büyük bayan, büyük erkek-1 (20-29 yaş), büyük erkek-2 (30-39 yaş), yıldız erkek, yıldız bayan kategorilerinden sporcuların mücadele ettiği Ahmet İnce Aquatlon Yarışması sonrası dereceye girenlere kupa ve madalyaları merhum Ahmet İnce’nin ailedi ve Ares Spor Kulübü yöneticileri tarafından verildi. Dereceye girenler şöyle:

Yıldız kız
1.Merin Serdarlılı
2.Birsu Bengihan

Yıldız erkek
1.Necati Oktay
2.Doğay Malek

Büyük erkek-1
1.Kemal Elektrikçi
2.Aytun Kazmacı
3.Hasan Işıman

Büyük erkek-2
1.Hüseyin Arhan
2.Nikita Tikkonon
3.Ahmet Özsoy

Master erkek
1.Çağan Öztuna
2.Constantinos Neophoxton
3.Panagiotis Ntais

GENEL KLASMAN

ERKEK
1.Kemal Elektrikçi
2.Hüseyin Arhan
3.Çağan Öztuna

KADIN
1.Emine Uluçay
2.Burcu Bora
3.Merin Serdarlılı

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler