1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İMZALANDI, ONAYLANMADI!
İMZALANDI, ONAYLANMADI!

İMZALANDI, ONAYLANMADI!

Derviş Eroğlu ile Tayyip Erdoğan’ın New York’ta imzaladığı "Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması" Meclis Genel Kurulu’nda onaylanmadan yürürlüğe konuldu. CTP ile TDP'nin ret oyu vereceği anlaşma Meclis Hukuk Komitesi’ne geldi, a

A+A-

 

 

Derviş Eroğlu ile Tayyip Erdoğan’ın New York’ta imzaladığı "Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması"  Meclis Genel Kurulu’nda onaylanmadan yürürlüğe konuldu. CTP ile TDP'nin ret oyu vereceği anlaşma Meclis Hukuk Komitesi’ne geldi, ancak toplantı Küçük’ün talimatıyla ertelendi. Bir daha da gündeme gelmedi (!)

 

ANLAŞMADA NE YAZIYOR?..

 

Anlaşmanın 6’ın maddesinde “bu anlaşma taraf devletlerce onaylandıktan sonra onay belgelerinin değişimi tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir” yazıyor. 

 

CTP VE TDP HAYIR DİYECEKTİ…

 

"Kıta Sahanlığı Sınırlandırma Anlaşması"nın görüşüleceği Cumhuriyet Meclisi Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi Genel kurul toplantısının tamamlanmasının ardından toplanacak ve anlaşmayla ilgili onay tasarısını görüşecekti. Muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) anlaşmaya ret oyu vereceklerini açıklamasıyla anlaşma meclisin gündeminde adeta dondu.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler