1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İlk üç puan
İlk üç puan

İlk üç puan

Doğan Türk Birliği ile Hamitköy arasındaki maça ilk etapta bakıldığında her iki ekibin de galibiyete ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Ligde bu maça kadar 3 puan ile tanışamayan bir Doğan Türk Birliği, diğer tarafta iki maçta 3 puan çıkaran bir Hamitköy. Hal

A+A-

 

Doğan Türk Birliği ile Hamitköy arasındaki maça ilk etapta bakıldığında her iki ekibin de galibiyete ihtiyacı olduğunu görüyoruz.

Ligde bu maça kadar 3 puan ile tanışamayan bir Doğan Türk Birliği, diğer tarafta iki maçta 3 puan çıkaran bir Hamitköy. Hal böyleyken korakor bir mücadele bekliyorsunuz. Ama bu maç oyun kalitesi bakımından beklentileri karşılayamadı.

90 dakika sonunda gülen taraf 2-0’lık skorla Doğan Türk Birliği oldu. Sezondaki ilk galibiyetlerini aldılar.

Hamitköy sezonu geç açtı, diğer takımlara oranla antrenman bakımından geride kaldı. Yoğun bir çalışma döneminin ardından lig başladı ve bugün itibarıyla 3 hafta geride kaldı. Ligin ilk maçı öncesine eksikleri olmasına rağmen artık daha hazır konumdalar diye düşünüyorum. O yüzden iyi bir futbol sergileyememelerini artık buna bağlamak doğru olmaz.  Ancak 90 dakika sonunda birebir rakipleri olmayan Doğan’a mağlup olmalarını çok fazla eleştirmenin de bir anlamı yok. Haftalar geçtikçe oyun anlamında oturacak bir Hamitköy, birebir rakipleri ile olan maçlarda daha iyi bir performans sergileme kapasitesine sahip.

Doğan Türk Birliği bugün geliştirdiği ataklar ve geride bırakılan maçlara göre pozisyon üretmekteki  etkinlikleri bakımından takdir toplayabilir ancak oyun esnasında yapılan basit hataları da Hamitköy’ün iyi değerlendiremediğimizi söyleyebiliriz. Savunmanın uyumu haftadan haftaya artıyor ama orta sahanın dağınık görüntüsü Süper Kupa’dan bu yana değişmedi. Zuma savunma ile hücum arasındaki bağ görevini yaparken tek başına kalıyor, bu nedenle oyun genelinde etkisiz bir görünüm çiziyor. Etrafındaki isimler Aydın, Kenan ve Morris ofansif kabiliyetlere sahip oyuncular ve orta sahanın baskı yediği zamanlarda yükünü çekemiyor. Bu maçta bu pek sorun olmadı ancak ilerleyen haftalarda sıkıntı yaratabilir.

Maçın hakemi Serdar Bilgimer’e bakacak olursak, genel anlamda iyi bir maç yönettiğini söyleyebiliriz. Hakem hatalarının arttığı bir dönemde maçın skoruna etki edecek bir hata yapmadı. Oyunun kontrolünü kaybetmedi. Aynı şekilde yardımcıları da iyi bir performans sergiledi.

Günün sonunda Doğan’ın zorlu K.Kaymaklı ile oynayacağı maç öncesi bu maçta galip gelmesi önemliydi. Hamitköy ise kendi evinde oynayacağı Göçmenköy maçı, onların hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir adım olarak görülüyor. Doğan maçında sergiledikleri performanstan daha fazlasını bu maçta sahaya yansıtmaları gerek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1149 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler