1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İLK TURNUVA CEMAL GİNGİ’NİN
İLK TURNUVA CEMAL GİNGİ’NİN

İLK TURNUVA CEMAL GİNGİ’NİN

KKDF Ferdi Darts Şampiyonası önceki akşam Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde oynanan karşılaşmalarla başladı

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) Ferdi Darts Şampiyonası önceki akşam Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde oynanan karşılaşmalarla başladı. Toplam 69 sporcunun mücadele ettiği turnuvada Cemal Gingi finalde karşılaştığı Reha Özkarapınar’ı 5-1 mağlup ederek sezonun ilk birinciliğini elde etti.

KKTC’nin en iyi dartsçısının belirleneceği ve toplam 13 turnuva üzerinden oynanacak olan “KKDF Ferdi Darts Şampiyonası”nda ilk turnuvanın birincisi Cemal Gingi 20 puanın da sahibi oldu. Bu sezon kendisinden şampiyonluklar beklenen genç sporcu Reha Özkarapınar elde ettiği ikincilikle 16 puanı hanesine yazdırdı. İlk ayakta üçüncülük alan Önal Süygün 12 puanla 3’ncü sırada yer aldı.

En Yüksek sayıdan Birime Ödülünü 119 sayıdan bitirdiği oyunla ve 14 dartsta bitirdiği oyunla En Az Darts’ta Bitirme Ödülünün sahibi Reha özkarapınar olurken, Elmas Çocuk turnuva boyunca attığı iki 180 ile En Yüksek Sayı Atma Ödülü’nü kazandı.

KKDF Ferdi Puanlı Turnuvası’nda başarılı olan sporculara ödülleri Federasyon Dış İlişkiler Sorumlusu Tevfik Ulual, Sicil Lisan Sorumlusu Ulus Barani ve Lefkoşa Darts Birliği Başkanı Avşın Kanatlı tarafından verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler