1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlk toplantı PAZARTESİ
İlk toplantı PAZARTESİ

İlk toplantı PAZARTESİ

CTP-BG’de 29 Haziran’daki yerel seçimlerinin ardından parti içerisinde ortaya atılan iddialar ve suçlamalar ile ilgili Mağusa ve Girne’de oluşturulan komiteler, ilk toplantısını Pazartesi günü yapacak.

A+A-

AYŞE GÜLER

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’de (CTP-BG), 29 Haziran’daki yerel seçimlerinin ardından parti içerisinde ortaya atılan iddialara yönelik Mağusa ve Girne’de oluşturulan komiteler, ilk toplantısını Pazartesi günü yapacak.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve parti genel sekreteri Kutlay Erk’in de yer alacağı komitelerde görev alacak üyelerin isimleri belirlendi.
Hafta başında bir araya gelecek komitenin çalışmalarını 1 ay içerisinde tamamlayarak, konu ile ilgili rapor hazırlaması planlanıyor.

Erk: “Kusur tespiti olursa, tüzüğün gereği yapılacak”

YENİDÜZEN’e konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Mağusa ve Girne’de oluşturulan komitelerin ilk toplantısını Pazartesi günü yapacaklarını açıkladı.
Erk, üyelerin belirlendiğini ancak görevlendirmeler ile ilgili açıklama yapmak istemediğini söyledi.
Çalışmalar sonucunda üyeler ile ilgili yerel seçimlerde ‘kusur’ tespiti yapılması halinde Parti Tüzüğü’ne göre hareket edileceğini vurgulayan Erk, iddialara yönelik çalışmaların ise sürdüğünü kaydetti.
Erk, parti ile ilgili ortaya atılan ihraç iddialarının da gerçekleri yansıtmadığına dikkat çekti. 

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler