1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İLK SEFER NİSANDA
İLK SEFER NİSANDA

İLK SEFER NİSANDA

İngiltere’de tescilli Kuzey Kıbrıs Hava Yolları,Türkiye’de özel bir havacılık şirketi ile anlaştı. Kuzey Kıbrıs’ı İngiltere, Türkiye ve Dünya’ya bağlayacak Nisan ayında ilk sefer gerçekleşecek. İngiltere'deki "Kuzey Kıbrıs" UÇUYO

A+A-

 

 

İngiltere’de tescilli Kuzey Kıbrıs Hava Yolları,Türkiye’de özel bir havacılık şirketi ile anlaştı. Kuzey Kıbrıs’ı İngiltere, Türkiye ve Dünya’ya bağlayacak  Nisan ayında ilk sefer gerçekleşecek.


İngiltere'deki "Kuzey Kıbrıs"
UÇUYOR!

Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın kapısına kilit vurulmasından sonra hükümet "Kuzey Kıbrıs Hava Yolları" ismini, Londra'daki özel şirketten almayı başarmadı; "Mart ayınca uçacak" dediği yeni hava yolu şirketini de kuramadı.

Ancak, Kuzey Kıbrıs Hava Yolları şirketinin KKTC’deki Avukatı Eylem Şerifoğlu, İngiltere ve Türkiye’de tescilli şirketin, özel bir hava yolu şirketi ile anlaştığını, 5 uçaklı filonun İngiltere’den KKTC ye ve KKTC den Türkiye’nin değişik destinasyonlarına karşılıklı uçak seferlerinin 2012 Nisan başı itibarıyla başlayacağını açıkladı.

Ercan Devlet Havaalanı'na, uluslararası uçuşların yapılmamasını siyasi olarak niteleyen Av.Eylem Şerifoğlu, Havacılık Hukuk’u ile ilgili yaptığı çalışmalar sonrasında şirket uçaklarının AB ye üye ülkeler ile diğer ülkelere de karşılıklı charter seferlerinin düzenleneceğini de kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler