1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İLK KEZ YENİDÜZEN'E KONUŞTU
İLK KEZ YENİDÜZENE KONUŞTU

İLK KEZ YENİDÜZEN'E KONUŞTU

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim, Kuzey Kıbrıs’taki yatırımlar ve ‘Muhafazakar Otel’ hakkında ilk kez YENiDÜZEN’e açıklamalarda bulundu. “Kıbrıs Türkü’nün değer yargılarına önem veriyoruz”

A+A-

 

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim, Kuzey Kıbrıs’taki yatırımlar ve ‘Muhafazakar Otel’ hakkında ilk kez YENiDÜZEN’e açıklamalarda bulundu.

 

“Kıbrıs Türkü’nün değer yargılarına önem veriyoruz”

 

 

 

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim, Kuzey Kıbrıs’a 1500-2 bin yataklı Muhafazakar Otel yapacaklarını bunun yanında birçok toplu konut projelerinin bulunduğunu açıkladı.

Tüm bu projeleri yerli sermaye ile birlikte gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Çitim, “Biz tekelcilik yapmak değil, pastadan herkesin bir pay almasını, yerli halkın da kazanmasını istiyoruz” dedi.

Muhafazakar Otel’in sadece Arap turistlere yönelik olmayacağını söyleyen Çitim, “Otelde kumarhane olmayacak, içinde çeşitli etkinliklerin olacağı bir aile oteli olacak” ifadesinde bulundu.

Toplu konut konusunda şu an  3 adet proje satın aldıklarını  belirten Çitim, “Birincisi Mitkom Ltd satın alınan Lefkoşa’da bulunan 52 adet dublex konut, ikincisi Özyalçın Ltd’in Girne- Lefkoşa anayolu üzerinde bulunan 900 konutluk Lavinium Sitesi, üçüncü ise Çatalköy’de Malpas Otel üzerinde 110 adetlik villa projesidir” dedi.

“Bunların yanında Çatalköy Cratos Hotel civarında 4 dönümlük bir arazi aldık” diyen Çitim, “Buraya şirketimizin merkez binasını yapacağız” diye belirtti.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin bazı gazetelerine demeç veren Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut’un bazı ifadelerinin yanlış yorumlandığına değinen Çitim, “Biz Kıbrıs halkının değer yargılarına önem veriyoruz. Biz yapacağımız yatırımlarda onlarla birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez yapılacak olan Muhafazakar Otel ve yatırımlarla ilgili YENİDÜZEN’e konuşan Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim’in çarpıcı açıklamalarından öne çıkanlar;

 

 

‘1986 YILINDAN BERİ İNŞAAT YAPIYORUZ…’

1986 yılından beri Bulut İnşaat’ın Türkiye’de faaliyet gösterdiği bilgisini veren Çitim, “Bizim uğraş alanımız 400 üzeri toplu konutlar. Yaklaşık 15 bin konutluk İstanbul ağırlıklı projelerimiz var.

 

TALEP VAR…

“Yapacağımız otel muhafazakar bir otel tarzında olacaktır. Türkiye’de dahil olmak üzere bu tip otel projeleri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle Arap dostlarımızın talepleri bu doğrultudadır.”

 

 

ŞİRKET SATIN ALMADIK… Bulut İnşaat’ın Kuzey Kıbrıs’tan şirket aldığına dair çıkan haberlere de açıklık getiren Çitim, “Biz şirket satın almadık. Burada kendimize ait Temel Bulut İnşaat Şirketler Grubu’nun sahibiyiz ve burada kurulmuş bir şirkettir. Yani bizim şirket satın almaya ihtiyacımız yok” dedi.

 

 

‘MÜTEAHHITTLER BIRLIĞI ILE GÖRÜŞTÜK’

Çitim, “Biz buraya gelmeden önce Müteahhitler Birliği ile bir toplantı ayarladık. Kafalarındaki bütün soru işaretlerini giderecek, her şeyi enine boyuna tartıştık. Başkan Cafer Gürcafer dışında herkes toplantıya geldi. Prensipte anlaştık, korkuları giderdik.

 

‘NE KALKINMA BANKASI’NDAN KREDİ NE DE TEŞVİK ALDIK’

“Bunda da çok samimiydik. Biz ne Kalkınma Bankası’ndan bir kredi, ne teşvik primi…” diyen Çitim,  “Biz bunu kırarak, pastadan herkesin bir dilim almasını istiyoruz” vurgusunda bulundu.

 

‘TEKELCİLİK OLMASIN’

Biz inşa ederken, buradaki fabrikalarla, işadamlarıyla, esnafla çalışalım istiyoruz. Biz tekelcilik zihniyetini istemiyoruz.

 

 

OTEL ACCAPULCO OTEL’DEN SONRA

“Accapulco Oteli geçtikten sonra sol tarafta bir arazimiz var orada olacak. Hz. Ömer yanındaki araziyle ilgili talebimiz olmadı. Ama keşke verseler, biz yaparız.  Lapta Huzur Evi’nde ise Kızılay binaları var, sorun olur. Biz çalıştığımız yerde sıkıntı olsun istemiyoruz.”

 

KUZEY KIBRIS SERMAYESİYLE BİRLİKTE

“Aldığımız projeleri bitirelim bir şekil istihdam sağlayalım. Bir yıl sonra çok büyük inşatlara gireceğiz. Özellikle yine vurgulayarak söylüyorum ben Kuzey Kıbrıs insanın çalışmasını istiyorum”

 

KARPAZ’A DA OTEL

Yerli halkında yapacakları otellere gelebileceğinin altını çizen Çitim, “Yerli halk ne kadar buradaki otellere gider? Çok az ama bizim başımızın üstünde yerleri var. Ama biz bu ülkeye para bırakacak turistin de gelmesini istiyoruz”

 

 

“SADECE TÜRKİYELİLER ALSIN NİYETİMİZ YOK”

Konutların öğrenci ve Türkiyeli ailelere satılacağı yönündeki habere de değinen Çitim şunları söyledi:

“Biz Türkiye’de 3 çocuk kampanyası yaptık, burada da onu yapmak istiyoruz. 3 çocuğu olanlara 3’te 2 fiyatına verdik. Burada da verebiliriz…”

 

“BEN VATANDAŞIM”

Kuzey Kıbrıs’ta iş yapmak, şirket kurmak için vatandaş olunması gerektiğini hatırlattığımız Çitim, “Ben zaten vatandaşım” dedi.

 

ÇİTİM’İN AÇIKLAMALARININ TÜM AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2451 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler