1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlk günün liderleri YDK ve Kurtuluş
İlk günün liderleri YDK ve Kurtuluş

İlk günün liderleri YDK ve Kurtuluş

Ortaokullu Yıldızlar ve Liseli Gençler Atletizm Finalleri dün koşulan ilk gün yarışları ile başladı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından düzenlenen Ortaokullu Yıldızlar ve Liseli Gençler Atletizm Finalleri dün Atatürk Stadı’nda yapılan ilk gün yarışları ile başladı. İlk gün sonunda yıldız kız ve erkeklerde Yakın Doğu Koleji takımsal sıralamanın ilk basamağında yer aldı. Genç kız ve erkeklerde ise Kurtuluş Lisesi ilk günü lider tamamladı. Finaller bugün koşulacak son gün yarışları ile tamamlanacak ve okul şampiyonları belli olacak. Yarışmalara göre elde edilden dereceler ve takımsal sıralamalar şu şekilde:

YARIŞMALARA GÖRE DERECELER

Yıldız Kız
100 metre: 1. Sefa Nur Şahin (Canbulat ÖO) 13.42, 2. Suay Bedeoğlu (YDK) 13.74, 3. Besre İzam (GAK) 14.27
300 metre: 1. Selma Neşe (YDK) 46.16, 2. İlayda Özbekoğlu (Levent Kolej) 47.46, 3. Deniz Süngü (19 Mayıs TMK) 48.41
Gülle atma: 1. Sude Kadıoğlu (YDK) 11.69, 2. Melek Gökçen Ceylan (GAK) 8.91, 3. Buse Gezici (ŞTO) 8.62
800 metre: 1. Ayşe Bacı (Çanakkale Ort) 2:41.24, 2. Suay Bedeoğlu (YDK) 2:42.59, 3. Asya Koçak (Canbulat ÖO) 2:43.78
Uzun atlama: 1. Zeynep Süngü (GAK) 4.98, 2. Deniz Süngü (19 Mayıs TMK) 4.62, 3. Sefa Nur Şahin (Canbulat ÖO) 4.56
Cirit atma: 1. İlayda Altun (Canbulat ÖO) 28.37, 2. Selma Neşe (YDK) 26.08, 3. Birce Öztunca (Levent Kolej) 24.51

Yıldız Erkek
100 metre: 1. Saffet Özmenek (Ferdi) 12.09, 2. Yüksel Güneş (Çanakkale Ort) 12.35, 3. Bora Altıntaş (YDK) 12.58
300 metre: 1. Eran Kabidan (YDK) 41.06, 2. Emre Turgut (Çanakkale Ort) 42.65, 3. Melih Denizci (ŞTO) 42.72
800 metre: 1. Osman Sadetoğlu (YDK) 2:14.69, 2. Mert Çelik (Lapta Yavuzlar) 2:18.68, 3. Arda Göksu (BTMK) 2:29.07
Yüksek atlama: 1. Azat Etkü (YDK) 1.74, 2. Doğaç Toprak (Levent Kolej) 1.45, 3. Hasan Avcıkadir (Lapta Yavuzlar) 1.45
Üç adım atlama: 1. Mehmet Merttuna (Çanakkale Ort) 11.67, 2. Büktay Benekli Kartal (YDK) 11.52, 3. Erşen Ünverdi (ŞTO) 10.87
Disk atma: 1. Berkem Dikengil (YDK) 31.04, 2. Berke Orhan (ŞTO) 29.69, 3. Mert Erk (BTMK) 25.75

Genç Kız
100 metre: 1. Safiye Anıldı (Levent Kolej) 13.41, 2. Esin Terzioğlu (Kurtuluş Lisesi) 13.61, 3. Yeliz Aydın (GAK) 14.22
400 metre: 1. Cebriye Kuşcu (Kurtuluş Lisesi) 1:01.03, 2. Havva Hüdan (YDK) 1:02.99, 3. Tuğçe İbili (NKL) 1:06.04
1500 metre: 1. Cennet Fidan (NKL) 6:01.09, 2. Nezihat Doygunel (YDK) 6:03.39, 3. Fatoş Kuşcu (Kurtuluş Lisesi) 6:08.70
100 metre engelli: 1. Elif Öztürk (NKL) 16.55, 2. Milenay Günsoy (YDK) 17.45, 3. Naciye Akaröz (Kurtuluş Lisesi) 18.20
Sırıkla atlama: 1. Sahil Beyaz (Kurtuluş Lisesi) 2.50, 2. Naciye Acaroğlu (Levent Kolej) 1.80, 3. Enise Kaya (NKL) 1.60
Üç adım atlama: 1. Asya Yokuşoğlu (NKL) 10.48, 2. Buse Savaşkan (Kurtuluş Lisesi) 10.44, 3. Ayten Yavuz (YDK) 10.42
Disk atma: 1. Zeliha Ersöz (NKL) 26.90, 2. Selma Ok (Levent Kolej) 26.77, 3. Melis Dinçli (Kurtuluş Lisesi) 23.46

Genç Erkek
100 metre: 1. Berk Çakır (Kurtuluş Lisesi) 11.43, 2. Cemal Yanar (YDK) 11.86, 3. Selçuk Okyar (AML) 12.31
110 metre engelli:  1. Kaan Savaşkan (Kurtuluş Lisesi) 15.27, 2. Kubilay Tok (YDK) 15.28, 3. Çağkan Kandil (GAK) 19.87
400 metre: 1. Dinçer Şoföroğlu (GAK) 0:52.46, 2. Zafer Atikoğlu (Kurtuluş Lisesi) 0:54.33, 3. Ali Türkbayoğlu (Güzelyurt ML) 0:55.34
1500 metre: 1. Münür Çavuş (AML) 4:24.78, 2. Refik Cihat İşkey (Kurtuluş Lisesi) 4:33.60, 3. Tuncay İbrahimzade (GAK) 4:35.14
Yüksek atlama: 1. Kadir Çetinkaya (YDK) 1.76, 2. Zekai Serdar (Kurtuluş Lisesi) 1.70, 3. Burak Temiz (Karpaz Meslek Lisesi) 1.65
Uzun atlama: 1. Berk Çakır (Kurtuluş Lisesi) 6.44, 2. Mustafa Yorulmaz (YDK) 6.03, 3. Can Yöncü (GAK) 5.63
Gülle atma: 1. Ekrem Cümbezli (Kurtuluş Lisesi) 13.54, 2. Alihan Çakır (Güzelyurt ML) 12.21, 3. Emre Aslan (Karpaz Meslek Lisesi) 11.98
Cirit atma: 1. Adem Çavuşoğlu (Ferdi) 52.85, 2. Alp Kardeş (YDK) 44.58, 3. Doğuş Tüm (Kurtuluş Lisesi) 41.33

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler