1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlk günün lideri Kurtuluş Lisesi
İlk günün lideri Kurtuluş Lisesi

İlk günün lideri Kurtuluş Lisesi

Liseli Gençler Atletizm Elemeleri’nde ilk gün yarışları tamamlandı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından organize edilen Liseli Gençler Atletizm Elemeleri’nde ilk gün yarışları dün Atatürk Stadı’nda gerçekleştirdildi. İlk gün sonunda Kurtuluş Lisesi takımsal sıralamada kızlarda ve erkeklerde ilk sırada yer aldı. Bugün tamamlanacak Liseli Gençler Atletizm Elemeleri’nde dün gerçekleştirilen yarışlarda erkekler cirit atma branşında Cumhuriyet Lisesi sporcusu Adem Çavuşoğlu daha önce 50.27 metre olan liseler rekorunu kaydettiği 54.34’lük derece ile kırmayı başardı. Branşlarda alınan dereceler ve takımsal sıralamalar şöyle:

LİSE KIZLAR

100 metre
1. Tuğçe İbili (NKL) 13.77
2. Esin Terzioğlu (Kurtuluş Lisesi) 13.79
3. Safiye Anıldı (Levent Kolej) 13.80

400 metre
1. Cebriye Kuşcu (Kurtuluş Lisesi) 1:06.19
2. Havva Hüdan (YDK) 1:07.70
3. Esma Büşra Belet (Levent Kolej) 1:08.08

1500 metre
1. Cennet Fidan (NKL) 6:17.34
2. Nezihat Doygunel (YDK) 6:16.96
3. Dilek Altuntaş (GAK) 6:22.12

100 metre engelli
1. Elif Öztürk (NKL) 16.89
2. Milenay Günsoy (YDK) 18.15
3. Naciye Akaröz (Kurtuluş Lisesi) 19.05

Sırıkla atlama
1. Sahil Beyaz (Kurtuluş Lisesi) 2.40
2. Enise Kaya (NKL) 1.80
3. Sevcan Aktan (GML) DNF

3 adım atlama
1. Asya Yokuşoğlu (NKL) 10.40
2. Ayten Yavuz (YDK) 10.21
3. Buse Savaşkan (Kurtuluş Lisesi) 10.17

Disk atma
1. Zeliha Ersöz (NKL) 27.18
2. Melis Dinçli (Kurtuluş Lisesi) 24.94
3. Büşra Yıldız (LTL) 23.14

LİSE ERKEKLER

100 metre
1. Turan Cenk (YDK) 11.19
2. Berk Çakır (Kurtuluş Lisesi) 11.42
3. Dinçer Şöforoğlu (GAK) 11.46

110 metre engelli
1. Kaan Savaşkan (Kurtuluş Lisesi) 15.21
2. Kubilay Tok (YDK) 15.59
3. Mehmet Göçben (LTL) 16.08

400 metre
1. Hüseyin Kofalı (AML) 0:55.17
2. Zafer Atikoğlu (Kurtuluş Lisesi) 0:55.25
3. Orhan Tanık (GML) 0:56.91

1500 metre
1. Münür Çavuş (AML) 4:30.76
2. Ahmet Can Temel (LTL) 4:46.80
3. Refik Cihat İşkey (Kurtuluş Lisesi) 4:48.47

Yüksek atlama
1. Kadir Çetinkaya (YDK) 1.76
2. Ertugrul Çagrı Sönmez (LTL) 1.65
3. Burak Temiz (Karpaz Meslek Lisesi) 1.65

Uzun atlama
1. Berk Çakır (Kurtuluş Lisesi) 6.25
2. Sena Yalın Alktınok (TMK) 5.97
3. Mustafa Yorulmaz (YDK) 5.93

Gülle atma
1. Ekrem Cümbezli (Kurtuluş Lisesi) 13.73
2. Adem Çavuşoğlu (Cumhuriyet Lisesi) 13.31
3. Emre Aslan (Karpaz Meslek Lisesi) 11.81

Cirit atma
1. Adem Çavuşoğlu (Cumhuriyet Lisesi) 54.34
2. Alp Kardeş (YDK) 45.53
3. Niyazi Yaşlı (GML) 39.66

TAKIMSAL SIRALAMA

LİSE KIZLAR
1. Kurtuluş Lisesi (230 Puan)
2. Namık Kemal Lisesi (224 Puan)
3. Yakın Doğu Koleji (165 Puan)
4. Levent Kolej (158 Puan)
5. Girne Amerikan Koleji (112 Puan)
6. Gazimağusa Meslek Lisesi (97 Puan)
7. Erenköy Lisesi (56 Puan)
8. Lefkoşa Türk Lisesi (55 Puan)
9. Türk Maarif Koleji (51 Puan)
10. Bekirpaşa Lisesi (46 Puan)
11. Cengiz Topel E. M .Lisesi (38 Puan)
12. 20 Temmuz Fen Lisesi (34 Puan)
13. Güzelyurt Meslek Lisesi (22 Puan)
14. Haydarpaşa Ticaret Lisesi (11 Puan)
15. Polatpaşa Lisesi (6 Puan)
16. 19 Mayıs TMK (4 Puan)

LİSE ERKEKLER
1. Kurtuluş Lisesi (398 Puan)
2. Yakın Doğu Koleji (379 Puan)
3. Lefkoşa Türk Lisesi (300 Puan)
4. Girne Amerikan Koleji (287 Puan)
5. Karpaz Meslek Lisesi (272 Puan)
6. Atatürk Meslek Lisesi (261 Puan)
7. Dr. Fazıl Küçük E.M.L (231 Puan)
8. Erenköy Lisesi (215 Puan)
9. Güzelyurt Meslek Lisesi (211 Puan)
10. Cumhuriyet Lisesi (182 Puan)
11. Türk Maarif Koleji (177 Puan)
12. Cengiz Topel E.M.L. (146 Puan)
13. Bülent Ecevit Anadolu Lisesi (107 Puan)
14. Değirmenlik Lisesi (102 Puan)
15. Bekirpaşa Lisesi (101 Puan)
16. 19 Mayıs TMK (97 Puan)
17. Gazimağusa TMK (63 Puan)
18. Haydarpaşa Ticaret Lisesi (50 Puan)
19. Sedat Simavi E.M.L. (41 Puan)
20. Polatpaşa Lisesi (26 Puan)
21. 20 Temmuz Fen Lisesi (23 Puan)

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler