1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İlk devre ÇTSK, ikinci devre DTB
İlk devre ÇTSK, ikinci devre DTB

İlk devre ÇTSK, ikinci devre DTB

2011 Süper Kupa maçını İskele’de oynatıldığı zaman eleştiriler alan Sertoğlu, 2012 yılı Süper Kupa karşılaşmasını da Cihangir’de oynatmakla bu tip karşılaşmaları ülkenin değişik yerlerinde oynatmakla ne kadar haklı olduğunu bir kez daha göster

A+A-

 

 

2011 Süper Kupa maçını İskele’de oynatıldığı zaman eleştiriler alan Sertoğlu, 2012 yılı Süper Kupa karşılaşmasını da Cihangir’de oynatmakla bu tip karşılaşmaları ülkenin değişik yerlerinde oynatmakla ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Karşılaşmanın Cihangir Stadı’na verilmesi ile birlikte, henüz kendi takımını stada koymayan Cihangir başkan ve yönetimi kolları sıvadı ve Stadı gelinlik kızlar gibi hazırlayıp federasyonun emrine sundu.

Cihangir kulüp yetkilileri ile Değirmenlik Belediyesi işbirliği bölgede yapılan yatırımlarla yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı.

Değirmenlik Belediyesi’nin katkıları ile yapılan yeni bina ilk kez üst düzey konuklarını ağırladı.

Güzel ve kullanışlı bir bina yapılmış stadın kenarına.

İki katlı olarak yapılan binanın alt kısmında hakem soyunma odası ve yabancı futbolcularının kalacağı yer bulunurken üst kısmında özel konukların rahatça maç seyretmelerine olanak sağlayan bir yapı ile yapılmış yönetim kurulu odası.

Cihangir Stadı’nda kameralar bugüne kadar protokol için hep sıkıntı yaratmıştı. Protokol tribünü önünden kaldırmak amacı ile kameralar için yapılan yeni yer istenildiği gibi olmasa da amaca hizmet ettiğinden ötürü tam yerinde yapıldığını gördük.

Stadın zemini mükemmele yakın, hava az rüzgarlı, takımlar ve hakemler alkışlarla stattaki yerlerini alırken bu karşılaşma gerçekten SÜPER olur dedik ama karşılaşmanın başlaması ile birlikte DTB kalecisi Emre’nin arka arkaya yaptığı inanılmaz hataları karşılaşmanın bitmesine neden oldu.

Dakika bir, gol bir Çetinkaya 1-0,

Dakika yedi skor Çetinkaya 2-0

Dakika 23, Çetinkaya 3-0

Dakika 27, Çetinkaya 4-0

Kalesinde erken gol görmesi DTB’nin oyundan kopmasına neden olurken, DTB teknik direktörü Caner Oshan’da oyuna müdahale etmekte geçikti.

Çetinkaya’dan Akın ve Musa sağ tarafı boş koridor gibi kullanırken ceza alanı içerisine atılan toplarda Münir, Fırtına ve Eser ağır kaldı.

İlk yarıda erken gelen goller karşısında istediği oyun düzenini kuramayan DTB teknik heyeti karşılaşmanın ikinci yarısında yapılan oyuncu değişiklikleri ile oyunda denge kurdu.

Serdar ve Münir’ü oyundan alıp, Çağan ve Ahmet Saygı’yı oyuna alması oyunun hız kazanmasını sağladı.

Ahmet Sönmez’de ileriye alınınca oyunda DTB üstünlüğü ele geçirse de, attığı iki gol, sadece farkın kapanmasına neden oldu.

Çetinkaya, geçtiğimiz hafta Küçük Kaymaklı karşısında aldığı mağlubiyet sonrası sahaya diziliş anlamında yaptığı oyuncu değişiklikleri şimdilik tutmuş gibi görünüyor.

Yapılan değişikliklerde Esin’in yerine Batshi, Uğur’un yerinede ilk onbir de Hüseyin kayalılar oyunda yer alırken, Hüseyin Kayalılar savunmanın sağına monte edilip, Ediz’de ortanın sağında görev verilmesi doğru işlerin yapıldığını gösterdi.

Dörtlü savunmanın önünde Erdinç ve Serhan daha maçın başında farkın gelmesi ile birlikte kendilerine daha fazla güvenerek takımları adına oyun içerisinde daha rahat oyun kurdular.

Kısacası maça kalecilerin oyunu damga vururken, orta hakem Ecvet Kanatlı’da maça iyi motive olmadığı gözlemlendi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler