1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İLİM YUVALARININ İFTAR SOFRASINA DÖNÜŞMESİ KABUL EDİLEMEZ'
İLİM YUVALARININ İFTAR SOFRASINA DÖNÜŞMESİ KABUL EDİLEMEZ

'İLİM YUVALARININ İFTAR SOFRASINA DÖNÜŞMESİ KABUL EDİLEMEZ'

“İnsanların karınlarını doyurmak bahanesiyle dinin siyasete alet edilmesi kabul edilemez” diyen KTÖS’ün konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle...

A+A-

                  

 

KTÖS, Şht. Ertuğrul İlkokulu’nda, iftar sofralarının kurulmasını eleştirdi.

“İnsanların karınlarını doyurmak bahanesiyle dinin siyasete alet edilmesi kabul edilemez” diyen KTÖS’ün konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

Türkiye’deki AKP hükümetinin talimat ve direktifleriyle ülkemizin Kuzeyi adeta “Sünni İslam” Merkezi haline getirilmeye çalışılmaktadır.

         Ülkemizin kuzeyini yönettiğini iddiasında bulunan ama koltukta kalabilmek  uğruna Türkiye’de iktidarda bulunan AKP’ye işbirlikçilik yapmaktan öte başka bir meziyeti bulunmayan UBP hükümeti de bu uygulamalara çanak tutmaya devam etmektedir.

         Ülkemize sürekli olarak Türkiye’den nüfus taşınması, Kıbrıslı Türkleri kendi yurtlarında azınlığa düşürdüğü gibi uygulanan entegrasyon ve asimilasyon politikaları ile de Kıbrıslı Türkler’in sosyo-kültürel yapılarıyla, dini inanç ve değer yargıları değiştirilmeye çalışılmaktadır.

         Kıbrıslı Türklerin hoşgörü ve uzlaşı kültürüne dayalı laik düşünce yapısı TC Başbakanı Sn.Erdoğan’ın “dindar bir nesil yetiştirmek istiyoruz”. Vizyonuna uygun olarak ortadan kaldırmak istenmektedir.

         Ülkemizin kuzeyinde din tüccarları cirit atmaktadır. Bu amaçla Kuran Kursları düzenlenmekte, ilahiyat Koleji, Külliye yapımı gibi oldu bittilerle Kıbrıslı Türklerin inanç ve değer yargıları bir “toplum mühendisliği ”“inceliğinde” yeniden dizayn edilmektedir.

         Ilim ve irfan yuvası okullarımız Kuran Kurslarının ve İftar sofralarının yeni mekanları durumuna getirilmiştir.

         Aylarca işsiz ve aşsız kalan KTHY çalışanları ile maaş alamadığı için evine ekmek götüremeyen LTB çalışanlarına hiçbir şekilde yardımcı olmayan bir Kızılay ekmeği dahi sağlamayan “Kızılay Kurumu” ne hikmetse bir ay boyunca iftar sofraları kurup yemek dağıtmayı üstüne vazife bilmektedir. Ayrıca bu değirmenin suyunun da nereden geldiği topluma açıklanmalıdır.

         Lefkoşa’da bu amaçla Şht. Ertuğrul İlkokuulu’nda “iftar sofraları” düzenlenmesi ve insanların karınlarını doyurmak bahanesiyle dinin siyasete alet edilmesi Kabul edilemez.

         Ilim ve irfan yuvası olması gereken okullarımızda Kuran kursları, İftar sofraları ve buna benzer faaliyetler düzenlenmesine onay veren Eğitim Bakanlığının da tarikat ve cemaatlerin işgalinde olduğu bu yapılanlardan da açıkça ortaya çıkmıştır. Koltuk uğruna dini istismar eden ve din tüccarlığına soyunan Sn Kemal Dürüst’ü ve işbirlikçi UBP Hükümetini şiddetle protesto eder,bu yaşanan rezalet karşısında duyarsız kalmayacağımızı kamuoyuna duyururuz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 704 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler