1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İLGİNÇ İDDİA
İLGİNÇ İDDİA

İLGİNÇ İDDİA

Tüp bebek yapacağı iddiasıyla kasiyer olarak çalıştığı Benli Market’ten eylül ve kasım ayları içerisinde toplam 4 bin 300 TL nakit parayı sirkat etti ileri sürülen Birgül Güner teminatla serbest kaldı. 25 yaşındaki zanlı Güner dün yeniden Lefkoşa K

A+A-

 

 

Tüp bebek yapacağı iddiasıyla kasiyer olarak çalıştığı Benli Market’ten eylül ve kasım ayları içerisinde toplam 4 bin 300 TL nakit parayı sirkat etti ileri sürülen Birgül Güner teminatla serbest kaldı.

25 yaşındaki zanlı Güner dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, huzurunda görülen teminat duruşmasında, meselenin tahkikat memuru Mehmet Emin Doğan mahkemede yeminli şahadet verdi. Olayla ilgili olguları aktaran Doğan, zanlının “müstahdem tarafından sirkat” suçuyla bağlantılı olarak tutuklandığını aktardı.

 

TAHKİKAT TAMAMLANDI

Mehmet Emin Doğan, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını, sirkat edilen miktarın emare olarak poliste olduğunu aktararak zanlının TC vatandaşı olduğunu dolayısıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlının avukatı ise mahkemede söz alarak zanlının beş yaşından beri KKTC’de ailesi ile birlikte yaşadığını savundu.

Avukat, zanlının eşi ile birlikte Gönyeli’de ikamet ettiğini ve şimdiki eşi ile 27 Eylül’de ikinci kez evlendiğini belirtti.

 

KEFALETLE SERBEST

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin ise söz konusu suçun çok ciddi bir suç olduğunu vurgulayarak zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanarak, seyahat belgelerinin polise teslim edilmesine, KKTC vatandaşı iki kişinin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalayarak 5 bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1251 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler