1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İLGİ BEKLENİYOR
İLGİ BEKLENİYOR

İLGİ BEKLENİYOR

Atıcılar 3’üncü Beşparmak Dayanıklılık Kupası’nda yarışacak

A+A-

 

 

 


Atıcılık Federasyonu, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde “3. Beşparmak Dayanıklılık 20 Temmuz Kupası”nı gerçekleştiriyor.

20-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak yarışmalarda, serbest tip havalı tüfekler kullanılacak. Atışlar 20 Temmuz Cuma günü öğleden sonra saat 18:00'de Atatürk Stadyumu’nda (Lefkoşa) başlayacak. Müsabakaların 2. günü olan 21 Temmuz Cumartesi günü ise atışlar Alayköy Avcılık Atıcılık Kulübü tesisinde gerçekleştirilecek.

Kayıtlar federasyon sekreterliğine veya 20 Temmuz günü müsabaka atışları başlamadan önce federasyon yetkililerine yapılacak. Kullanılacak olan havalı tüfekler 177 veya 22 kalibre olacak. Müsabaka atışları erkekler ve kadınlar klasmanlarında gerçekleştirilecek.      

Atıcılık Federasyonu’ndan verilen bilgiye göre, derecelendirme büyükler ve gençler kategorilerinde yapılacak. Açık alan atışları 10, 20, 30, 40, 50, 70, 90 ve 150 metre mesafelerde çeşitli kart ve çelik hedeflere, farklı atış pozisyonlarında yapılacak.

Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu (ISSF) atıcılık sporlarının gelişimini ve sosyal yönünün genişletilmesi amacıyla başlatmış olduğu yeni atıcılık branşları çerçevesinde düzenlenecek olan 3. Beşparmak Dayanıklılık 20 Temmuz Kupası müsabakalarının dünyada olduğu gibi ülkemizde de ilgi toplaması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 416 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler