1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İLETİŞİM' KOPTU!
İLETİŞİM KOPTU!

'İLETİŞİM' KOPTU!

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, Telekomunikasyon Dairesi’ne yarın süresiz grev başlatacaklarını duyurdu. Soysan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle; TEL-SEN SÜRESİZ GREV TARİHİNİ BELİRLEDİ TELEFON DAİRESİ ‘HAMZA’NIN YERİ’ DEĞ

A+A-

 

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, Telekomunikasyon Dairesi’ne yarın süresiz grev başlatacaklarını duyurdu.

Soysan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle;

 

TEL-SEN SÜRESİZ GREV TARİHİNİ BELİRLEDİ

 TELEFON DAİRESİ ‘HAMZA’NIN YERİ’ DEĞİLDİR…

         Tel-Sen Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği üç saati aşkın toplantısında Meclis’in Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesinden geçen ve Genel Kurul’a sunulacak olan Hazine Malları (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile ilgili uzun süreden bu yana tepkisini koyarken belirttiği, süresiz grev kararını, yürürlüğe koyma kararı aldı.

 

Süresiz Grev sürecine giderken takvim şu şekilde olacak; perşembe günü tüm Telekomünikasyon Dairelerinin vezneleri cuma günü ise tüm Telekomünikasyon Daireleri grevde olacak ve cuma günü Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı ile Başbakanlık önünde eylem yapılacak. Cumartesi ve Pazar günü ise şok eylem gerçekleştirecek olan Tel-Sen, pazartesinden itibaren tüm Telekomünikasyon Dairelerinde süresiz grev başlatacaktır.

‘Telefon Dairesi Devletin bir yapısıdır. ‘Hamza’nın Yeri’ değildir;’

         Meclis’in Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesinde söyleyecek sözümüz olduğunu belirterek Komitede söz hakkı isteyen sendikamıza karşı sergilenen tavrı ve Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı’nın yangından mal kaçırırcasına Telekomünikasyon Dairesini peşkeş çekmek için sergilediği tutumu görmek ve tepkisiz bırakmamak mümkün değildir.

Tel-Sen Yönetim Kurulu ve Telekomünikasyon Dairesi çalışanları tepkisiz kalmayacağını on günden bu yana gerçekleştirdiği eylemler ve uyarı grevleri gösterdi. Ancak gelinen nokta göstermiştir ki vurdumduymazlık hat safhadadır. Bilinmesini isteriz ki Telekomünikasyon Dairesi devletimizin bir yapısıdır, devletimizin bir parçasıdır, tabiri caizse ‘Hamza’nın Yeri’ değildir.

‘Telekomünikasyon Dairesi Vatandır Satılamaz Peşkeş çekilemez’ sloganı ile bu mücadeleyi başlatan ve yaklaşık üç yıldır sürdüren Tel-Sen olarak tüm halkımıza, sivil toplum örgütlerine çağrı yapıyor ve bu kavgada yanımızda olmalarını istiyoruz.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın, Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili olarak yapmaya çalıştığı yeniden yapılandırma özelleştirmeyi bile arattıran nitelikte tamamen toplumsal varlıkları peşkeş çekmedir. Kabul edilemezdir. Bu uygulama sonucunda çalışan işsiz ve de aşsız kalacak, Toplumsal varlıklar, toplumun elinden alınacaktır. Topluma bunu reva görenlere en ağır tepki konulacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler