1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İLAHİYAT'A KARŞI YÜRÜYECEKLER
İLAHİYATA KARŞI YÜRÜYECEKLER

'İLAHİYAT'A KARŞI YÜRÜYECEKLER

Haspolat Meslek Lisesi’nde açılması kararlaştırılan “ilahiyat bölümü”ne karşı grev eylemlerini sürdüren KTOEÖS, yarın da, iki okulda grev, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yönelik de yürüyüş yapacak. Haspolat Meslek Lisesi

A+A-

 

 

 

Haspolat Meslek Lisesi’nde açılması kararlaştırılan “ilahiyat bölümü”ne karşı grev eylemlerini sürdüren KTOEÖS, yarın da, iki okulda grev, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yönelik de yürüyüş yapacak.

Haspolat Meslek Lisesi’ndeki grevine yarın da devam edecek ve 08.00-12.30 saatleri arasında grev uygulayacak  KTOEÖS, yarın ayrıca 08.00-13.00 saatleri arasında BTMK’da da grevde olacak.

Sendika, saat 11.00’de  ise, Sendika binasından Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yürüyüş düzenleyecek.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, yaptığı yazılı açıklamada,  “Milli Eğitim Bakanlığı sorun çözmekten çok, sorun yaratan tutum ve davranışlarına devam etmektedir. Bir yandan toplumu şeriatçı-laik, Kıbrıslı-Türkiyeli, Alevi-Sünni gibi tepeden ve yapay bölme politikalarının uygulayıcı pozisyonunda hareket ederken, diğer yandan öğretmen içerisinde kandırmaca, baskı, tehdit ve şantajla taraftar kazanmaya, sendikayı bölmeye çalışmaktadır” iddiasında bulundu.

“İlk günden itibaren tüzük, yasa ve anayasa ihlalleri yapan Eğitim Bakanlığı bu gün şahitler huzurunda tespit ettiğimiz ve yargıya da taşıdığımız gibi grev ve referandum yasasına tecavüz edecek şekilde yasal olmadığını bildiği halde grevde olan okula ders vermesi için öğretmen  imam yollamıştır” bilgisini ileri süren Gökçebel, UBP hükümetinin toplumdan ders alamaya ihtiyacı olduğunu savundu ve “UBP Hükümeti tüm yasal hakların kaldırılarak toplumumuzu yok etme projesinin uygulayıcısı durumuna gelmiştir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 601 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler