1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İLAHİYAT ÖĞRETMENLERİ TÜRKİYE’DEN!
İLAHİYAT ÖĞRETMENLERİ TÜRKİYE’DEN!

İLAHİYAT ÖĞRETMENLERİ TÜRKİYE’DEN!

2012- 2013 eğitim yılına birçok okulda öğretmen eksikliği ile başlanırken, İlahiyat Koleji için okullardaki bazı kadrolu öğretmenler görevlendirildi, ilahiyatta yeni dönem eksiksiz başladı. Geçtiğimiz yıl Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan İlahiyat

A+A-

 

 

 

2012- 2013 eğitim yılına birçok okulda öğretmen eksikliği ile başlanırken, İlahiyat Koleji için okullardaki bazı kadrolu öğretmenler görevlendirildi, ilahiyatta yeni dönem eksiksiz başladı.

Geçtiğimiz yıl Haspolat Meslek Lisesi’nde açılan İlahiyat Bölümü, bu yıl sessiz sedasız bir şekilde TED Koleji binalarında “İlahiyat Koleji” olarak eğitime başladı. Kamuoyundan uzak bir şekilde sınavları yapılıp, eğitim yılına başlanan Hala Sultan İlahiyat Koleji’ne 173 öğrencinin kayıt yaptığı öğrenildi. Din Bilgisi, Kuranı Kerim ve Arapça dersleri için geçmişte Kuzey Kıbrıs’a gelen 4 öğretmenin ders verdiğini, kolej bölümü için de Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kadrolu öğretmenlerin atandığı aktarıldı. Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Metin Gültekin, nakil listesindeki sıraya göre diğer okullarda fazla olan öğretmenlerin İlahiyat Koleji’nde görevlendirildiğini açıkladı.

 Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Çetin Uğural da İlahiyat Koleji için müdür ve öğretmen ataması yapmadıklarını dile getirdi.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’DE!

 

 

 

Bu haber toplam 1351 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler