1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İLAHİYAT KRİZİ' BÜYÜYOR
İLAHİYAT KRİZİ BÜYÜYOR

'İLAHİYAT KRİZİ' BÜYÜYOR

KTOEÖS eylem planını açıkladı. Açıklamanın tam metni şöyle; Haspolat Meslek Lisesinde yasadışı olarak ilahiyat alanının açılması ve arkasından Külliyenin gündeme gelerek okullarımızın külliye’ye taşınacağının gündeme gelmiş olması başlatmış olduğumu

A+A-

 

KTOEÖS eylem planını açıkladı.

Açıklamanın tam metni şöyle;

Haspolat Meslek Lisesinde yasadışı olarak ilahiyat alanının açılması ve arkasından Külliyenin gündeme gelerek okullarımızın külliye’ye taşınacağının gündeme gelmiş olması başlatmış olduğumuz eylemlerimizin haklılığını ortaya koymuştur. Bu durum KTOEÖS’ün aylardır süren mücadelesinin  haklılığını ve öngörüsünü doğrulamıştır. Konunun masumane olmadığı ve Kıbrıs Türk Halkına yönelik bir saldırı içerdiği anlaşılmıştır.

Hükümetin ve Eğitim Bakanlığının bütün sinmelerinin esas gayesinin çok daha tehlikeli olduğu ortaya çıkmıştır. Tüm iyi niyetli görüşme ve temaslarımıza  ve  soruna çözüm üreteceği sözlerine rağmen Hükümetin iradesiz olduğu ve sorunu çözme niyetinde olmadığı anlaşılmıştır.

Süreci ilk günden itibaren takip eden ve değerlendiren Yönetim Kurulumuz Eğitim Bakanlığının sorunu çözebilmenin yanında çocuklarımıza karne verebilecek iradeye de sahip olmadığı tespitini yapmıştır. Çocuklarımıza karne verebilecek sorumluluğu taşıyan tek iradenin öğretmende olduğu sonucuna varmıştır.

Yapılan tüm eylemlerde öğrenci ve velilerimizi mağdur etmeden toplumsal bir konuyu ve  vahametini ortaya koyan KTOEÖS aynı hassasiyetle 16.2.2012 tarihinden itibaren çocuklarımıza sınıflarında notlarını söyleyecektir fakat bu aşamada notlarını idareye teslim etmeyecek/girmeyecektir ayrıca  Haspolat Meslek Lisesinde 16.2.2012 tarihinde 11.00-13.00 saatleri arasında grev yapılacaktır.

Yönetim Kurulumuz 17/2/2012 Cuma günü okullarını temsil eden Temsilciler   Kurulunu toplayarak   süreci geniş olarak değerlendirecektir.

Yönetim Kurulumuz ilahiyat alanının açılmasını Toplumumuza yapılan ekonomik, siyasi, demografik, sosyal ve kültürel saldırıların bir parçası olarak algılamaktadır. Öğretmenin aydın duruşu ile tüm bu dayatma politikalara karşı mücadele etmeye devam edecektir.

DÜRÜSTTEN SENDİKALARA TELEVİZYONDAN ÇAĞRI

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, sendikaların öğrencilerin notlarını açıklamaması eylemi ile ilgili olarak sorunların yaşanmaması adına sendikalarla yapıcı görüşmeler yapmaya hazır olduklarını söyledi.

BRT’de katıldığı Sabah Haber programında Bakan Kemal Dürüst, sendikalara sağduyu ve diyalog çağrısı yaptı.

Haspolat’ta açılan İlahiyat Bölümü’nün kapatılmayacağını yineleyen Bakan Dürüst, sendikaların görüşlerini değerlendirmeyi sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1409 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler