1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İLAHİYAT KRİZİ' BÜYÜYOR
İLAHİYAT KRİZİ BÜYÜYOR

'İLAHİYAT KRİZİ' BÜYÜYOR

KTOEÖS dün Eğitim Bakanlığı önünde gerçekleştirdiği oturma eylemini bugün yine tekrarladı. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in konu ile ilgili yaptığı açıklamada, tüm okullarda, karnelere not verilmeyeceğini de açıkladı. Gökçebel’in açıklamasını

A+A-

 

 

 

 

KTOEÖS dün Eğitim Bakanlığı önünde gerçekleştirdiği oturma eylemini bugün yine tekrarladı. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in konu ile ilgili yaptığı açıklamada, tüm okullarda, karnelere not verilmeyeceğini de açıkladı.

Gökçebel’in açıklamasını tam metni şöyle;

 

 

“Yasadışı davranarak hazırlık ödeneklerini ödemeyen ve Haspolat Meslek Lisesinde ders yılı ortasında ilahiyat alanı açan Milli Eğitim bakanlığının vurdum duymaz ve sorumsuz tutumu kaos yaratarak öğretmeni terbiye etme amacına dönüşmüştür.

 

Haspolat Meslek Lisesinde İLAHİYAT ALANI AÇILMASI bu ülkeye dayatılan sosyal, ekonomik, kültürel genel politikaların parçası ve buz dağının sadece görünen kısmıdır.

 

KTOEÖS taviz vermeyecek, sinmeyecek ve direnecektir. Tüm okullarımızda yapılan sınav / karne notlarının verilmemesi / girilmemesine ve konular çözülmezse grev dahil her türlü eyleme gidilmesi kararı devam etmektedir.

 

19 Ocak 2012 Perşembe (bugün) grevdeki Haspolat Meslek Lisesi’ndeki  öğretmenlerimiz 09:30 – 12:00 saatleri arasında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde oturma eylemi yapacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1025 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler