1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İLAHİYAT BÖLÜMÜ'NE DESTEK
İLAHİYAT BÖLÜMÜNE DESTEK

'İLAHİYAT BÖLÜMÜ'NE DESTEK

KKTC Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen) ile Hizmet-Sen, İlahiyat Lisesi açılmasına destek belirtti.

A+A-

 

 

 

KKTC Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen) ile Hizmet-Sen, İlahiyat Lisesi açılmasına destek belirtti.

 

Din Gör-Sen Başkanı Mehmet Dere yaptığı yazılı açıklamada, İlahiyat Liselerinin din hizmetlerinde kaliteyi yükselteceğini ve halkın bu yöndeki taleplerinin ehil kişilerce karşılanmasına zemin hazırlayacağını ileri sürerek bu karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkede gece kulüplerine, bet salonlarına uyuşturucu ve alkol belasına, kilise evlere itirazı olmayanların, “Kıbrıs Türk toplumu asimilasyona tabi tutuluyor” diyerek beyhude çabalara giriştiğini savunarak şöyle dedi:

 

“Bu alanda ortaya çıkan boşluğun geçte olsa doldurulacak olması, bu anlamda somut adım atılması sevindirici bir gelişmedir. Bu nedenle Hükümetimizin kararını yerinde buluyor. Özellikle Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kemal Dürüst’ü bu özenli, isabetli ve somut adımından dolayı tebrik ediyor,destekliyoruz.”

 

HİZMET SEN

 

Hizmet Sendikası da (Hizmet-Sen), Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Haspolat Meslek Lisesi’nde İlahiyat dersleri başlatma kararını desteklediğini duyurdu.

 

Hizmet-Sen, Basın Sözcüsü Turan Tuluhan tarafından yapılan yazılı açıklamada, öğretmen camiası içinde bazı öğretmenlerin ideolojik görüşleri nedeni ile Haspolat Meslek Lisesi’nde İlahiyat dersleri verilmesine karşı çıkmakta olduğunu savundu.

 

“Asli görevi bize ilim öğretmek olan bazı öğretmenlerin ilme ve ilim öğrenmeye karşı çıkmaları son derece hayret ve üzüntü verici bir durumdur. Bize sömürge yönetimini hatırlatmaktadır” görüşünü dile getiren Turan Tuluhan, şöyle dedi:

 

“Hizmet-Sen ülkemize ve halkımıza yararlı olacağına inandığı İlahiyat Bölümüne bütün sivil toplum örgütlerini destek vermeye davet etmektedir. Hizmet-Sen ülke gerçeklerine uygun, çağdaş fikirlerle donanmış kültür düzeyi yüksek din adamlarının ülkemizde yetişmesi için sonuna kadar mücadele etmek azim ve kararlılığındadır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler