1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İlahi Aslanbaba, 'gümrüksüz aracı da' yazsaydın ya!..
İlahi Aslanbaba, gümrüksüz aracı da yazsaydın ya!..

İlahi Aslanbaba, 'gümrüksüz aracı da' yazsaydın ya!..

UBP’nin transfer vekili Ejder Aslanbaba, en nihayet açıklama zahmetinde bulundu. Ancak yine işine gelmeyen konuların üzerini örten Aslanbaba, kendini aklamak için adeta Ali Cengiz oyunu ile bizi uyutmaya çalıştı. Biliyorsunuz Aslanbaba’nın b

A+A-

 

 

UBP’nin transfer vekili Ejder Aslanbaba, en nihayet açıklama zahmetinde bulundu. Ancak yine işine gelmeyen konuların üzerini örten Aslanbaba, kendini aklamak için adeta Ali Cengiz oyunu ile bizi uyutmaya çalıştı.

Biliyorsunuz Aslanbaba’nın bir de medyacı yönü var TV programcısı, köşe yazarı aynı zamanda… Dün Star Kıbrıs Gazetesi’ndeki köşesine ‘KİME NE’ başlığı ile yazı yayınlandı.

Aslanbaba köşesinde şunları yazdı:

“Son zamanlarda şahsıma yapılan eleştirileri duymayan kalmamıştır sanırım. Eleştirecek bir malzeme bulmuşlar, akıllara zarar. Meğer trafikte radara yakalanmışım. Trafikte radara yakalanmayan kaç kişi var? Güler misiniz? Ağlar mısınız? Şaşırdım. Yani dikkatsizlik ya da dalgınlık gibi insani bir durum yaşayamaz mıyım? Radar cezam ve siyasi hayatım arasında nasıl bir bağlantı kurulmuş olabilir? İnsanlık suçu mu bu? Radar cezam var diye siyaseti mi bırakayım? Şayet KKTC’de siyaset bu ise diyecek tek bir söz bulamıyorum.”

 Bunları yazan vekilimiz, neden 3 yıldır ‘gümrüksüz araç kullandığını’, mazeretinin ne olduğunu tek bir cümlede bile bahsetmedi. 3 yıldır aracına gümrük çıkarmamak dalgınlığına, dikkatsizliğine gelmiş olmalı!..

Ve evet radara yakalanmanız gayet doğal Sayın Aslanbaba, ama eğer cezanız varsa ve eğer bunu ödememişseniz bu durum beni ve benim gibi birçok kişiyi de ilgilendirir. Hem 3 yıl gümrüksüz araç kullanacaksınız, hem radar cezalarını ödemeyeceksiniz, bizi enayi yerine koyacaksınız. Gerçekten AKILLARA ZARAR!..

Hem dediniz ya ‘KİME NE’!..  Öyle ya size ne yasalardan, uygulamalardan ne de olsa siz VEKİLSİNİZ, SİZE NE!..

 


Avcı, UBP’ye kabul ediliyor…

 

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı nihayet kendini UBP saflarına kabul ettirdi. Geçtiğimiz gün Mağusa’da yapılan toplantıda, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün ikna çalışmaları sonuç verdi.

Örgütleri ikna eden Küçük’ün Avcı’yı partiye dahil etmesine çok az zaman kaldı. Öte yandan Avcı’ya karşı UBP içerisindeki muhalif seslerde yükselmeye başladı. İlk karşı duruşun ise İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından yapıldığı iddia edildi.

 


 

Aslanbaba “bizi” yansıtıyor…

 

“Vay Arkadaş ya…

Ne ‘Aslanbaba’ymış…

Düşünsenize…

Önce DP’de tanıdık…

Önce belediye başkan adayı oldu, sonra milletvekili… Belediyeyi kıl payı kaçırdı, vekilliği ‘apar topar geldiği İngiltere’den’ kazanarak Meclis’e girdi.

Durulmadı…

DP’de tehditler savurdu… Sonra genel sekreter oldu…

Kim yaptı?

‘Bizi’ yansıtan DP’liler…

Üstelik seçmeni de yok sayarak hemen UBP’ye geçti. O süreci DP’liler iyi bilir. Perde gerisinde ne pazarlık yaptılar, kime ne çek kestirdiler?..

Hazmetti herkes…

UBP’de de ilgi gördü…

Hatta partinin en güçlü ismi, ‘Aslanbaba UBP’de siyaset yapacak olgunlukta değil, büyüsün de öyle gelsin’ demesine rağmen…

Kimse ‘kaçak araçla adada dolaşmasına’ bir şey demedi…

‘Vekildir yapar’ dendi…”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


 

 

Toplumsal doku parçalanırken belediyeler de çöküyor

 

“Artık köy-kasaba belediyelerinin çığırından çıkmış, içeriksiz, şova yönelik ve siyasi rant amaçlı ‘festival’ adı altındaki savurganlıklarını durdurmakla işe başlanmalı…

 Bir sürü zerzevat ve meyve ismi altında ‘güzellik yarışmaları’, büyük masraf gerektiren köy meydanlarındaki sahneler ve yurt dışından ‘sanatçı’ getirilerek sergilenen son derece hesapsız kitapsız harcamalar derhal durdurulmalı.

 Bunları yapmakta ısrar eden belediyelere devlet yardımı da gözden geçirilmelidir.

 Bakın önümüz yaz…

 Yine ‘festival’ adı altında; çalışanlarının sosyal güvenlik yatırımlarını yapamayan, maaş bile ödemekte zorluk çeken bir sürü küçük belediye, birbirleriyle yarışırcasına ‘festival’ adı altında bayat ve yoz eğlenceler düzenlemenin planlarını yapmaktadırlar.

Üstelik bu ekonomik felaket ortamında, belediyelerin iflas etmekte olduğu noktada;

 ‘Havai fişek gösterileriyle’ kıt kaynaklarını havaya atmaktan da geri durmamaktadırlar.”

 

ALİ TEKMAN

 


 

 

“Gümrüksüz arabayla cirit atan ve her defasında girip Meclis’e park eden Kaplanbaba mıdır Ejderbaba mıdır nedir o milletvekiline disiplin soruşturması açma gereği görmeyen Meclis Başkanı Bozer, eylem amaçlı Meclis’e eşekle gelen Arif Albayrak’a soruşturma açmayı iyi biliyor. Ne gadar da adilsin be başkan vallahi!! Herhalde eşek Tarım Bakanlığı’na kayıtlı değildi ya da acaba eşek UBP’lidir da güçlerine gitti anlamadım :)”

 

Diren ÇAKILCI

 


 

 

“Orda bence biraz demokrasinin dışına taştığımız nokta (giriş kapısına kadar gelip bina dışında basın açıklamasını yapabilirdi) avluya kadar getirmesiydi. Bu doğru değildi ve benim tepkim o noktadaydı. Yoksa her türlü şiddet içermeyen tepki demokrasinin kalıplarına girer felsefesini taşıyorum... Sayın Albayrak ana giriş kapısının önünde bir açıklama yapsaydı, benim de başkan olarak diyeceğim hiçbir şey olmazdı.”

 

HASAN BOZER (Meclis Başkanı)

 


 

“Sayın Başbakan yedi yaşında bir çocuğun öldürülmesi olayına, öldürülen veya öldüren açısından ve vatandaş olup olmadığı arasında bir fark varmış gibi yaklaşıyor. Partimize göre bir insan öldürüldükten sonra, öldürülenin de öldürenin de vatandaşlığını tartışmak insanlıkla yakından uzaktan ilgili değildir.”

 

Özkan YORGANCIOĞLU (CTP Başkanı)

 


 

 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler