1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İKİYÜZLÜLÜK'
İKİYÜZLÜLÜK

'İKİYÜZLÜLÜK'

KTAMS, Maliye Bakanı’nın kamuda yetkili dört sendikayla protokol masasına gitmeyerek yasaları çiğnediği belirtti

A+A-

 

 

KTAMS, Maliye Bakanı’nın kamuda yetkili dört sendikayla protokol masasına gitmeyerek yasaları çiğnediği belirterek, Bakan Ersin Tatar’ın “bir yıl yasaları uygulayarak toplu görüşme daveti yaparken diğer yıl ‘randevu talep edin öyle görüşelim’ demesinin ikiyüzlülük olduğunu” açıkladı.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

         20 Mart 2012 Salı günü kamuda yetkili dört sendika olarak kamu görevlileri yasası madde 135 uyarınca toplu görüşme yapmak üzere ikinci kez protokol masasına gitmemize rağmen Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar yasaları çiğneyerek sendikalarla görüşmemiştir.

         Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar yasaları kale almayarak ve önceki protokol görüşmeleri için kendi yaptığı çağrıları da unutarak yetkili sendikaların randevu almamasını eleştirmektedir.

         Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar’a soruyoruz:

 14.01.2010 tarihinde MLB.0.00-137/71-10/48 sayılı yazınızla randevu talep etmeden neden sendikamızın da içinde bulunduğu yetkili sendikaları siz toplu görüşme masasına davet ettiniz. Bir yıl yasaları uygulayarak toplu görüşmeye davet edip diğer yıl randevu talep edin öyle görüşelim demek tam bir iki yüzlülüktür.

         Bizler KTAMS olarak kamu çalışanlarının alım gücünün her geçen gün gerilediği bu günlerde çalışanların hakkını sonuna kadar arayacağımızı ve birlikte mücadele verildiği takdirde kazanım elde edeceğimize olan inancımızı kamuoyu ile paylaşırız.

 

 

 

 

KKTC Maliye Bakanlığı’nın  Bakan Sn. Ersin Tatar imzalı kamuda yetkili sendikalara 14 Ocak 2010 tarihinde yapmış olduğu çağrı metni.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler