1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İkiyüzlü politika!..
İkiyüzlü politika!..

İkiyüzlü politika!..

UBP’deki ‘ikiyüzlülük’ politikası bitmek bilmiyor. 21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’na yaklaştıkça daha neler neler göreceğiz tahmin bile edemiyorum. Şimdi ‘şov’ zamanı diyen Başbakan İrsen Küçük, geçtiğimiz g

A+A-

 

 

UBP’deki ‘ikiyüzlülük’ politikası bitmek bilmiyor. 21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’na yaklaştıkça daha neler neler göreceğiz tahmin bile edemiyorum.

Şimdi ‘şov’ zamanı diyen Başbakan İrsen Küçük, geçtiğimiz gece Güzelyurt ilçesinden tam destek almış, yemiş içmiş…

Bir masanın etrafında oturan Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda ve diğer ilçe başkanlarını inceleyelim, ilk başta yazdıklarımı haklı çıkaracak gerekçeleri gelin isterseniz birlikte değerlendirelim.

Mesela Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda, bir dönem Küçük’e isyan eden, tepki gösteren kendisi değil miydi? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum. İlk önce tepkili milletvekillerinin yanında yer alan, bakanlık hayali kuran ardından hooooooop İrsen Küçük’e destek mesajları ile ani dönüş yapan Çaluda’nın dönüşündeki sır perdesi elbet bir gün aralanacak.

Gelelim Girne İlçe Başkanı Nejdet Numan’a o da bir dönem Küçük’ün karşısında yer aldı. Tepkili vekiller ile beraber yola çıktı. Ancak yarı yoldan geri döndü. Şimdi o da Küçük’e destek çıkan isimlerin arasında…

Numan’ın, Küçük’ün yanında yer almasını sağlayan birkaç iddia da geçişte basında yazılıp çizildi.

Ya İskele İlçe Başkanı Ali Rıza Usluer… Ona ne demeli… İlk önce ‘istifa ederim’ tehdidini bastı. Tüm sülalesini kamuda işe yerleştirince en büyük Küçükçü oldu!..

İşte UBP’de ‘dün’ ne olanlar ‘bugün’ ne oldular, peki ‘yarın’ ne olacaklar, kestirebilen var mı?

 


 

Kaldı 2 ay…

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve Belediye meclis üyelerinin Bakanlar Kurulu kararı ile 90 günlük zorunlu izne çıkarılmasının 30 günü geride kaldı.

Lefkoşa Belediyesi’ndeki kriz 4 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında alınan karar ile sonlandırma yolu seçilirken, Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ise belediyenin başına getirilmişti.

Geride kalan 1 ayda Lefkoşa Belediyesi çalışanları iş başı yaparak, aylardır süren gidişatı düzeltme yönünde çaba sarfetti, ilk kez aylardan sonra çalışanlar maaşlarını gününde aldı ‘müjdesi’ verildi.

Şimdi geriye Kemal Deniz Dana’lı 2 ay kalırken, 2 ayın sonunda belediyedeki yönetim tekrardan Bulutoğluları’nın eline geçecek.

1 aydır tatilde olan Bulutoğluları ise, bu sürenin daha öncesinde belediyedeki makamına tekrardan gitmek istiyor.

‘Gidişinde darmadağın’ olan Bulutoğluları’nın dönüşü Başbakan İrsen Küçük’ün dediği gibi ‘muhteşem mi’ olacak. Yoksa, belediye yeni felaketler zincirine gebe mi kalacak?

Bu konudaki soruyu dün BES, “Belediyede erken seçim yapılsın” açıklaması ile cevaplamış oldu.

 


 

Kaşif sessiz sessiz kampanyasını yürütüyor

 

UBP’nin 21 Ekim’de yapılacak Kurultayı’nda başkanlığa aday olan Ahmet Kaşif, geçtiğimiz Pazar günü hem adaylığını resmen açıklamış hem de ilk açıklamasını yaparak, kampanyasına start vermişti.

Ama Kaşif, yaptığı açıklamanın ardından derin bir sessizliğe gömüldü. Rakibi İrsen Küçük, ilçelerde ‘şovunu’ yaparken, Kaşif, sessiz ve derinden çalışmalarını yürütüyor.

 


 

Kimse kimseyi kandırmasın!

 

“Önemli olan, devlet kurmuşsunuz ve hiç bir yerde resmi bir “adım” atmıyorsunuz…

 Sadece içte törenler düzenliyorsunuz; Türkiye ile de TBMM’de asla onaylanmamış anlaşmalar imzalıyorsunuz…

 Kısacası, “toplumu” ya da “halkı” ve hatta “koskocaman bir ulusu” kandırıyorsunuz…

 Ambargo ve izolasyon mu?

 Kim, kime, nerede, ne zaman uygulamış?

 Tüm dünya uyguluyor ama uygulanan kim?

 KKTC mi?

 Allah Allah, nerede bu KKTC?

 Yapmayın; Allah aşkına bizi kandırmayın!

  “Vardır lan!” diye bağırarak “var” yapamazsınız…

Ya var yapmak için uğraşın; ya da doğruyu söyleyin… İnsanları kandırmayın…”

 

SERHAT İNCİRLİ

 


 

Gidişi suskun olmamıştı ama…

 

“Akaryakıt %50.

Tüp gaz %90.

Elektrik %36.

Devlet harçları %12.

Market ürünlerini saymıyorum bile.

En temel ve en kabarık miktarların ödendiği giderlere müthiş zamlar yapıldı.

Asgari ücretli özel sektör çalışanlarını anan bile yok.

En kötüsü de şudur;

Hiç olmazsa pembe tablolar çizmeyin.

Gerçek ne ise, durum ne ise açık açık söyleyin.

İnsanlar neyi nasıl yapacağını bilsin.

Bu pembe tablo içerisinde, sanki her şey güllük gülistanlık.

Ekonomik disiplinden, istikrardan söz ediliyor.

Aslında yaptığım gözlemlemelerle bunun sebebini de buldum.

Başbakan olsun, herhangi bir bakan olsun etraflarında pembe tablo çizenler var.

Bu öyle bir ustalıkla yapılıyor ki baktıkları her yeri pembe görüyorlar.

Öyle bir ruh hali yaratıyorlar ki kup kuru çöl bile yemyeşil bir cennet bahçesi olarak görülebiliyor.

Neler söylüyorlar, neler çiziyorlar, nasıl raporlar sunuyorlar veya ne içiriyorlar bilemiyorum ama bildiğim doğruyu göstermiyorlar.”

 

ERÇİN ŞAHMARAN

 


 

Makam ve saltanat hastalığı

 

“Lüks içinde,hesapsızca harcamalar yapan bir hükümetin, halktan tasarruflu hareket istemesini istemesi, bütçe yetersizliğini öne sürerek memura zam vermemesi, vergileri artırması, anlayışla karşılanabilir mi?

Aslında yöneticiler,işgal ettiği makamı ülkeye ve halka hizmet için kullanmalı.Bunun için de devlet olanaklarını, kendi lüks yaşamı için değil, ülkenin kalkındırılması ve halkın refahının artırılmasında kullanmalı.Aksi halde makam ve mevkiler, halkın hakkını gasp etmek anlamına gelir.

Kuşkusuz kırmızı plaka savurganlığında tüm suçu politikacılara yüklemek kolaycılıktır.Çünkü devlet adamlarının makam araçları ile saltanat sürmesinin temelinde, vatandaşların da sorumluluğu vardır.Halk arasında ‘yalaka’ olarak bilinen,kraldan kralcıların yoğun olduğu bir ülkede sonuç böyle olur.”

 

ORHAN AYDENİZ

 


 

 

“Vay guzum vay otomobile bak nasıl derdik esgiden yeme da yanında yat misali neysa şaka bir yana, nasıl binecek içine da gezsin bu ahalinin arasında bunu anlamadım, halkına 10 lira artışı reva gören ve kendi zevki sefaları için milyarlarca lirayı har vurup harman savuran bu UBP hükümeti nasıl hesap verecek çok merak ediyorum”

 

 

İbrahim Salih Değirmencioğlu’nun profilinden

 

 


 

“Parti ve hükümet işlerini birbirine karıştırmadan görevimizi yapıyoruz.

UBP Genel Sekreteri ve ilçe başkanları kurultay çalışmalarını sürdürüyor, ben de hükümet işlerini yürütüyorum. UBP parti ve hükümet işlerini birbirine karıştırmadan yürüten bir partidir”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan) 

“Belediye’nin eylem yaptığı dönemlerde ödenen maaşlar usulsüz borçlanmalar, TC Yardım Heyeti’nden proje karşılığı alınan paralar ve bakanlıkların bütçelerinden alınan katkılarla ödendi. Bu ay ödenen maaşlarla ilgili çıkan ‘gününden bir gün önce ödendiler’ haberlerinden utandım”

 

SAVAŞ BOZAT (BES Başkanı)

 


 

FOTO YORUM

 

 

Cumhurbaşkanlığı'ndaki bayrak direkleri de yenilenmeden nasibini aldı! Uluslararası ziyaretler yapılıyormuş da gelen devlet adamlarının bayrakları asılıyormuş gibi bir direk de boş bırakılmış!

Bakan Kemal Dürüst’ün gıcır mercedesinin yanında masum bir yenilenme kaldı bu gerçi…

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler