1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İkinci yılın mutluluğu
İkinci yılın mutluluğu

İkinci yılın mutluluğu

Herkese merhaba... Spor gazeteciliğinde 2’nci yılıma başlarken sayfamın yeni yüzüyle, yeni formatıyla sizlere merhaba diyorum. 1 yıl boyunca bu sayfanın yayınlanmasında emeği geçen tüm YENİDÜZEN ailesine teşekkür ederim. Yeni formatın tasarım

A+A-

 

 

Herkese merhaba...

Spor gazeteciliğinde 2’nci yılıma başlarken sayfamın yeni yüzüyle, yeni formatıyla sizlere merhaba diyorum. 1 yıl boyunca bu sayfanın yayınlanmasında emeği geçen tüm YENİDÜZEN ailesine teşekkür ederim. Yeni formatın tasarımında İlhan Boyoğlu’na ve fotoğraf çekimi için Artun Korudağ’a teşekkür ederim.

 

MACİLA DEDİĞİNİ YAPTI

 

 

 

Gelelim bu haftaki “kanımca”lara. Geçtiğimiz hafta motorsporları bakımından yoğun geçti. Cumartesi günü, ikincisi düzenlenen Fikri Macila Anı Rallisi harika geçti. Sezon başından beri yüksek performans gösteren İbrahim Damdelen sonunda çok arzuladığı birinciliği aldı. Nevzat Sançar 4’de 4 yapmaya çok yaklaşmıştı fakat 2’nci etapta lastik patlattı. Dikmen atlama bölgesinde izlediklerim arasında Derviş Sütçüoğlu nefesleri kesti. Ama ralliden en akılda kalan Hasan Macila’nın iddiası ve başarması oldu. Ralli öncesi basın toplantısında “Terminal özel seyirci etabında oğlum Fikri’ye ve Turgut Yıldız’a meydan okuyorum, orada beni geçemeyceksiniz.” demişti. Evo 10 aracıyla ilk kez yarışa katılan Mehmet Kamiloğlu’nun arkasından 2’nci gelerek iddiasını yerine getirmiş oldu.

 

ŞAMPİYONLUĞA BİR ADIM KALDI

 

 

 

Pazar günü, daha rallinin tatlı yorgunluğunu üstümüzden atmadan soluğu Lefke’de aldık. Lassa Drift şampiyonasının 2’nci ayağı için Lefke’ye gittik. Lefke’deki seyirciyi anlatmak için kelime seçemedim. Ben futbol taraftarlarından sonra ilk kez bu kadar çoşkulu bir seyirci grubu gördüm. Yarışa katılan 10 yarışmacıyı da teker teker büyük bir coşkuyla desteklediler, alkışladılar. Günün sonunda İbrahim Yücebaş yine kazandı ve şampiyonadaki puan farkını açtı. KKTC’nin ilk resmi Drift şampiyonluğuna bir adım kaldı.

 


 

Kısa Kısa..

 

·        Formula 1’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Bu haftasonu Avrupa dışı yarışlar Singapur’da başlıyor. Avrupa saatine göre ayarlanmış yarışın sıralama turları Cumartesi 16.00’da, yarış ise Pazar günü alıştığımız saatte 15.00’de.

 

·        Türk ralli pilotu Yağız Avcı yardımcı pilotu Bahadır Gücenmez ile birlikte katıldığı Kıtalararası Ralli Şampiyonası'nda kariyerindeki ilk IRC zaferine ulaştı ve ikili bir IRC rallisi kazanan ilk Türk ekip oldu.

 

·        Latvala, Büyük Britanya rallisini kazanarak, Şubat ayında yapılan İsveç Rallisi’nden bu yana kendisinin ve Ford’un ilk galibiyetini aldı. Yarış boyunca 30 saniye içerisinde Latvala, Loeb ve Solberg sıkı bir mücadele verdi. ikinciliğin devamlı el değiştirdiği yarış sonunda Loeb, Solberg’in 1 saniye önünde ikinciliğe ulaştı. Bu sonuçla sezonun bitmesine 3 yarış kala matematiksel olarak Solberg’in şansı kalmadı.

 

·        MotoGP şampiyonasında, arkalardan bir sürücünün start ışıkları sönmeden hemen önce sorun yaşamasıyla, start ertelendi. Bu esnada sorun yaşayan Pedrosa motorunu değiştirince ilk sıradan başlaması gereken yarışa son sıradan başlamak zorunda kaldı. Start verildikten sonra ilk tur içerisinde Barbera’nın Pedrosa’ya çarpması sonucu, Pedrosa yarış dışı kaldı ve 13’e kadar düşen Lorenzo - Pedrosa farkı 38’e çıktı.

 

 

 


 

Ne Dediler..

 

·        Sebastian Loeb: “ İkincilikle ayrıldığım için gerçekten memnunum. Kazanmak için çok sıkı çalışmak gerekir. Cumartesi akşamı tüm ayarları değiştirdik, genel anlamda bazı çözümler bulduk ve ilk 2 güne göre daha fazla yol tutuşunu yakaladık ama bu yarış Latvala’nın yarışıydı. Mükemmel bir sürüş gerçekleştirdi, onu tebrik etmek istiyorum” dedi.

 

·        Jorge Lorenzo: “Pedrosa ile antrenman turlarında ve sıralamalarda çok yakındık. Ne yazık ki o çok şanssızdı, önce startta sorun yaşadı, ardından Barbera ile temas yaşadı. Bu onun için gerçekten talihsizlik oldu. Assen’de de ben problemler yaşamıştım. Sonuçta bu bir yarış ve ne olacağını bilemezsiniz” dedi.

 

·        J.M.Latvala: “Birçok ufak şeyin bir araya gelmesiyle Büyük Britanya Rallisi’nde birincilik alarak güzel bir sonuç elde ettik. Tekrardan yarış galibiyeti almak benim için büyük bir rahatlama oldu. Senelerdir kazanmıyormuş gibi hissediyordum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler