1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİNCİ KEZ TIRMANACAKLAR
İKİNCİ KEZ TIRMANACAKLAR

İKİNCİ KEZ TIRMANACAKLAR

KKTOK tarafından düzenlenen KKTC 2012 Tırmanma Şampiyonası ikinci ayağı Cumartesi günü yapılacak

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen KKTC 2012 Tırmanma Şampiyonası’nın 2’nci ayağı 4 Ağustos 2012, Cumartesi günü gerçekleşecek.

Nethouse Networks Solutions Ltd. Sponsor olacağı KKTC 2012 Tırmanma Şampiyonası’na katılacak sporcular,  Kaplıca – Kantara arasındaki parkurda yolda mücadele edecekler.

 

İLGİ ARTIYOR

KKTOK’nin 2012 Yarış Sezonu başında aldığı kararlarla KKTC Ralli Şampiyonası yanında drift yarışı ile birlikte düzenlenmeye tırmanma yarışmalarına da ilgi günden güne artıyor.

Kayıtların 2 Ağustos 2012, Perşembe akşamı saat 19:00’da kapanacağı KKTC 2012 Tırmanma Şampiyonası’na ralli yarışmacılarından Ahmet Şevketoğlu, Ömer Yıldız ve drift yarışmacılarından İbrahim Yücebaş ve Kerim Beşok gibi isim yapmış yarışmacılarla birlikte 20 arabanın kayıt yaptırmaları bekleniyor.

 

ŞEVKETOĞLU LİDER KONUMDA BAŞLAYACAK

Subaru ve Honda kulüplerinin de gösteri tırmanışı yapacakları KKTC Tırmanma Şampiyonası’nın ilk ayağında birincilik elde etmeyi başaran Ahmet Şevketoğlu, yarışa lider konumunda başlayacak. İlk yarışmaya katılmayan Ömer Yıldız’ın şampiyonada puanı bulunmuyor.

Saat 16:00’da antrenman turlarının başlayacağı yarışma saat 17:00’da başlayacak. Toplamda 3 Km’lik Asvalt Parkur’un geçileceği yarışmada Büyükkonuk Belediyesi, seyircilere özel otobüs hizmeti ile yarışmayı izlemeye giden halkı taşıyarak yarışmaya katkı koyacak.

Ahmet Şevketoğlu ile Ömer Yıldız arasında büyük bir çekişme geçmesi beklenen yarışmada, İbrahim Yücebaş, Kerim Beşok veya Doğa Koyuncu gibi isimlerinde her an bir sürpriz yapabilecekleri ralli severler arasında konuşuluyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 504 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler