1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İkinci İnce Av, 28 Ağustos'ta
İkinci İnce Av, 28 Ağustosta

İkinci İnce Av, 28 Ağustos'ta

İkinci İnce Av Mevsimi’nde 28 ve 31 Ağustos, 4, 7, 11 ve 14 Eylül olmak üzere toplam 6 gün avlanabilecekler.

A+A-

AVCILAR 28 VE 31 AĞUSTOS, 4, 7, 11 VE 14 EYLÜL OLMAK ÜZERE TOPLAM 6 GÜN AVLANABİLECEK

İkinci İnce Av Mevsimi (üveyik avı) 28 Ağustos’ta başlıyor.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre avcılar İkinci İnce Av Mevsimi’nde 28 ve 31 Ağustos, 4, 7, 11 ve 14 Eylül olmak üzere toplam 6 gün avlanabilecekler.
 
Av Faaliyetine katılmak isteyen avcıların, ellerindeki av ruhsatlarının 31 Temmuz 2012’e kadar geçerli olması gerektiği, eski av ruhsatları ile avlanma faaliyetinin yapılamayacağına işaret edilen açıklamada, av ruhsatlarını yenilemek isteyen kişilerin 26 Ağustos tarihine kadar ilçe kaymakamlıklarına başvurabilecekleri belirtildi.

Açıklamada, av faaliyeti yapacak avcıların, telefon ve elektrik kabloları ile trafik işaretlerine ve bilgi verici levhaların korunmasına ve av faaliyeti ile ilgili uyulması gereken kurallara azami dikkat göstermeleri istendi.

İkinci İnce Av günlerinde avlanacak av kuşları ve sayısı şöyle açıklandı:

“Av günlerinde üveyik, yaban güvercini, fasa, karga ve saksağan avlanabilir. Bunların dışında herhangi bir av ve yabani kuş avlanmayacaktır.

İkinci İnce Av günlerinde bir avcı her av günü için, yukarıda belirtilen av kuşlarından 8 adedi fasa olmak üzere diğer kuşlarla birlikte en fazla toplam 40 (Kırk) adet avlayabilir.”

Bu haber toplam 853 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler