1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİNCİ İNCE AV 26 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR…
İKİNCİ İNCE AV 26 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR…

İKİNCİ İNCE AV 26 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR…

Üveyik Avı, 26 Ağustos Pazar günü başlayacak. İnce av, Pazar günüyle birlikte 2, 9 ve 12 Eylül tarihlerinde de yapılabilecek.

A+A-

 

 


İkinci İnce Av Mevsimi (Üveyik Avı), 26 Ağustos Pazar günü başlayacak. İnce av, Pazar günüyle birlikte 2, 9 ve 12 Eylül tarihlerinde de yapılabilecek.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, avlanma isteyen avcıların, ellerindeki Av Ruhsatlarının 31 Temmuz 2013’e kadar geçerli olması gerektiği de belirtildi.
Açıklamada, “Eski Av ruhsatları ile avlanma faaliyeti yapılamaz. Av Ruhsatlarını yenilemek isteyen kişiler İlçe Kaymakamlıklarına başvurabilirler” denildi
İkinci İnce Av günlerinde avlanabilecek av kuşları ve sayıları ise şöyle sıralandı:
“A) Avcılar av günlerinde, Üveyik, Yaban Güvercini, Fasa, karga ve saksağan avlanabilir. Bunların dışında herhangi bir Av ve Yabani kuş avlanmayacaktır.
B) İkinci İnce Av günlerinde bir avcı her av günü için, yukarıda belirtilen Av kuşlarından, 8 Adedi Fasa olmak üzere diğer kuşlarla birlikte en fazla toplam 40 (Kırk ) adet avlayabilir.”
Açıklamada, avcılarla ilgili uyarılara da yer verildi ve avcıların, telefon ve elektrik kabloları ile trafik işaretlerine ve bilgi verici levhaların korunmasına dikkat etmeleri istendi; kurallara azami dikkat göstermeleri gerektiği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 398 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler