1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİNCİ DÜRÜST DÖNEMİ BİTTİ
İKİNCİ DÜRÜST DÖNEMİ BİTTİ

İKİNCİ DÜRÜST DÖNEMİ BİTTİ

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürsüt, dün Başbakan İrsen Küçük’ün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile yaptığı görüşme sonrası görevinden alındı. Dürüst’ün yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’de görevinden alındı. Başbakan Küçü

A+A-

 

 

 İki kez Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Kemal Dürüst, dün Başbakan İrsen Küçük tarafından görevden alındı. Küçük, Dürüst’ün bakanlığa gitmediğini gösterdi gerekçe gösterdi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Milli  Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürsüt, dün Başbakan İrsen Küçük’ün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile yaptığı görüşme sonrası görevinden alındı. Dürüst’ün yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’de görevinden alındı.

Başbakan Küçük yaptığı ilk açıklamada Dürüst ve Kaşif’in Bakanlıkları’na hiç gitmediklerini, bunun görevden alınmaları için yeterli olduğunu söyledi.

 

İKİNCİ DÖNEM BİTTİ

Kemal Dürüst ilk olarak 4 Mayıs 2009 – 27 Mayıs 2010 tarihleri arasında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilmişti. Daha sonra 27 Mayıs 2010 – 7 Nisan 2011 tarihleri arasında Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı yapan Dürsüt, 7 Nisan 2011 tarihinde yeniden atandığı Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı görevinden dün Başbakan İrsen Küçük tarafından alındı.

 

KÜÇÜK VEKALET EDECEK

Dürüst ve Kaşif’in görevlerinden alınmalarının ardından Anayasa gereği 10 gün içinde yeni atamalar yapılana kadar Sağlık Bakanlığı’na Nazım Çavuşoğlu’nun, Eğitim ve Spor Bakanlığı’na da Başbakan İrsen Küçük’ün vekalet edeceği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler