1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İkinci bir silah aranıyor
İkinci bir silah aranıyor

İkinci bir silah aranıyor

Gifa Airways isimli işyerinin kurşanlanmasıyla ilgili polis, ikinci bir silahın arandığını belirtti.

A+A-

 

Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Gifa Airways isimli işyeri önünde 1Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlaması ile ilgili olarak tutuklanan zanlı E.Y’nin ardından olayda kullandığı silahı kendisine sattığı ortaya çıkan zanlı Ş.D. bu sabah yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı. Polis, ikinci bir silahın arandığını belirtti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren deneyimli Polis Müfettiş Muavini Durmuş Aydın olayla ilgili bulguları aktardı. Aydın, 1 Şubat 2019 tarihinde Gifa Airways isimli işyerine 8 el ateş eden E.Y.’nin itirafı üzerine olayda kullandığı söz konusu tabancayı zanlı Ş.D.’den satın aldığını itiraf ettiğini belirtti. Aydın, zanlı E.Y.’nin ifadesi üzerine tutuklanan zanlı Ş.D.’nin de tutuklandığını ve suçunu itiraf ettiğini kaydetti. Durmuş Aydın, olayla ilgili ikinci bir silahın varlığının tespit edildiğini ve silahın arandığını belirtti. Aydın, olayla ilgili alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra, iki zanlının buluştuğu mekanda kamera görüntülerinin inceleneceğine vurgu yaptı. Aydın, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının soruşturma maksatlı 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler