1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİ TOPLUMLU GENÇLERDEN 'BARIŞ' ETKİNLİĞİ
İKİ TOPLUMLU GENÇLERDEN BARIŞ ETKİNLİĞİ

İKİ TOPLUMLU GENÇLERDEN 'BARIŞ' ETKİNLİĞİ

Kıbrıslı Türk ve Rum gençler, cumartesi günü ara bölgede, grafiti sanatı aracılığıyla “barış ve uzlaşma” mesajı verecek.

A+A-

 

Kıbrıslı Türk ve Rum gençler, cumartesi günü ara bölgede, grafiti sanatı aracılığıyla “barış ve uzlaşma” mesajı verecek.

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği’nden (EMAA) yapılan açıklamaya göre, grafiti sanatı aracılığıyla barış ve uzlaşma sürecine katkı için geliştirilen ve barışa dair fikir ve mesajların yayılmasını amaçlayan proje çerçevesinde düzenlenen etkinlik, 16.00-19.30 saatleri arasında yapılacak.

UNDP-ACT’ın finansmanı ve Youth Power Küçük Hibe Programı’nın katkılarıyla Peace Center Cyprus ve EMAA tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte, 16 yaş ve üzeri Kıbrıslı Türk ve Rum gençler, hem kişisel, hem de ekip çalışmalarında bulunacak. Katılımcılar, profesyonel grafiti sanatçılarından alacakları eğitim doğrultusunda barış ve uzlaşma konusunda fikirlerini grafik sanatıyla ifade edecek.

Projenin atölyelerden oluşan diğer aşamaları ise 16, 23, 29 ve 30 Haziran’da gerçekleştirilecek. Proje sonucunda yapılan grafiti çalışmaları Limasol ve Mağusa’da halkın beğenisine sunulacak.


 

 

 

 

Bu haber toplam 614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler