1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİ OYUNCUYA 10’AR MAÇ CEZA
İKİ OYUNCUYA 10’AR MAÇ CEZA

İKİ OYUNCUYA 10’AR MAÇ CEZA

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, iki futbolcuya 10’ar maç resmi müsabakalardan men cezası, Görneç başkanına ise 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

A+A-

 

 

 

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, iki futbolcuya 10’ar maç resmi müsabakalardan men cezası, Görneç başkanına ise 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Telsim Birinci Ligi’nde Görneç-Yeniboğaziçi maçında Görneç taraftarlarının hakeme sarf ettikleri çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile kulübe “ihtar” cezası, kulüp başkanı Halil Kasım’a da hakeme hakaret ve küfür sebebiyle 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesini kararlaştırdı.

Alsancak Yeşilova-Türkmenköy U19 maçında, oyundan ihraç edilmesinin ardından hakemi yüzünden şiddetli bir şekilde iterek fiili saldırıda bulunan ve tribünden de maçın hakemine yönelik ağır hakaret ve küfürde bulunan Türkmenköy oyuncusu Mahmut Amasyalı’ya 10 resmi maç men cezası verildi.

İkinci Lig Batı Grubu’nda oynanan Pınarbaşı-Dağyolu maçında hakemin gösterdiği sarı karttan sonra hakeme omuz vuran ve bu hareketten dolayı direkt kırmızı kart ile ihraç edilmesinin ardından hakeme saldırmaya teşebbüs eden ve güçlükle durdurulan Pınarbaşı futbolcusu Hüseyin Konyalıoğlu 10 resmi maçtan men cezası aldı.

 

PARA CEZALARI

 

Yine İkinci Lig Batı Grubu’nda oynanan Denizli-Değirmenlik maçında taraftarlarının sahaya attığı ve hakeme isabet eden yabancı maddeden dolayı Denizli Kulübü’ne 1/4 asgari ücret para cezası verildi.

İkinci Lig Batı Grubu U19 maçında Doğancı-Karşıyaka maçında bir taraftarının saha içerisine girerek Doğancı Kulübü futbolcusuna yumruk vurmak suretiyle fiili müdahalede bulunmasından dolayı Karşıyaka Kulübü’ne 1/2 asgari ücret tutarında para cezası verilmesi kararı alındı. Yine ayni olayda Doğancı futbolcusu Hüseyin Sekban'a da 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, ancak ilgili ihlalin ağır tahrik altında gerçekleştiği dikkate alınarak da verilen cezanın 1 resmi müsabakadan men cezasına indirilmesini kararlaştırdı.

 

Sarı kart cezalıları:

Yasin Kurt (K. Kaymaklı), İssa Zuma Kamara (Doğan T.B.), Bayram Özgün (Türk Ocağı), Mustafa Yaşar (Lefke), Okan Ünal (Dumlupınar), Mustafa Yaramaz (Akova), Aziz Tahsildaroğulları (Denizli), İdris Öğdün (Girne Halk Evi).

 

Kırmızı kart cezalıları:

1 maç: Tunç Özgürgün, Asaf Yorgancıoğlu (Çetinkaya), Münür Aydıntaş (Doğan Tb), Galip Albayrak (Yenicami), Yasin Doğan (Binatlı), Hasan Çimer (Çanakkale), Kürşat Özer (Dörtyol)

2 maç: Cahit Solkanat (Lefke), Erol Tanyeri (Türkmenköy), Ali Akoğlu (Çanakkale), Hasan Hüseyin Vural, Hasan Aktaş (Maraş)

3 maç: Dennis Lartey (Lapta), Hasan Eryürek (Denizli)

 

Antrenör-yönetici cezaları:

1 maç: Batu Seyis (Dumlupınar)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler