1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİ GÜNDE İKİ KUPA
İKİ GÜNDE İKİ KUPA

İKİ GÜNDE İKİ KUPA

Lefkoşa Türk Lisesi’nin başarılı sporcuları Emine ve Şebnem Hızlıer kardeşler önce Atletizmde iki gün sonra da Hentbolda şampiyonluk yaşadılar

A+A-

 

 

Ülke sporumuz geçtiğimiz günlerde iki kız kardeşin başarılarına sahne oldu. Lefkoşa Türk Lisesi’nde öğrenim gören Emine Hızlıer ve Şebnem Hızlıer iki günde iki şampiyonluk sevinci birden yaşadılar. 27 Aralık Atatürk Koşuları 1500 Metre Genç Kızlar kategorisinde yarışan Esentepeli iki kız kardeş Emine Hızlıer ve Şebnem Hızlıer birinci ve ikinci gelerek Lefkoşa Türk Lisesinin şampiyonluğunda büyük rol oynadılar.  2 gün sonra ise yine Şebnem ve Emine kardeşlerin ciddi katkı koydukları Lefkoşa Türk Lisesi Hentbol Kız takımı bu kez CIU Arena’da Liselerarası şampiyonluğa imza attı. 2 günde iki şampiyonluk birden yaşayan  sporcu kız kardeşler LTL’nin gururu oldular.

 

SEDAT KAPLAN “ÇOK YETENEKLİ GENÇLER

Lefkoşa Türk Lisesi’nin deneyimli Beden  Eğitimi Öğretmeni Sedat Kaplan her iki kardeşin de biribirnden yetenkli olduğunu ileride de hem hentbol hem de atletizm dalında başarılı olmaya devam edeceklerine inandığını söyledi.  Emine Hızlıer ve Şebnem Hızlıer Lefkoşa Türk Lisesi’nin yanı sıra Esentpe Kadın Hentbol takımının başarısı için ter döküyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 848 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler