1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İKİ BİRİNCİLİK BİR İKİNCİLİK
İKİ BİRİNCİLİK BİR İKİNCİLİK

İKİ BİRİNCİLİK BİR İKİNCİLİK

Yamaçparaşüt Milli Takımı Kazakistan’da düzenlenen ulusararası yamaçparşütü hedef yarışmasında, hem takım olarak şampiyonluk elde ederken ferdi klasmanda da birincilik ve ikincilik kazandılar.

A+A-

 

 

 

Yamaçparaşüt Milli Takımı Kazakistan’da düzenlenen ulusararası yamaçparşütü hedef yarışmasında, hem takım olarak şampiyonluk elde ederken ferdi klasmanda da birincilik ve ikincilik kazandılar.

Toplamda 5 tur yapılan yarışmada milli takımımız ilk turdan itibaren birinciliğini koruyarak şampiyonluğunu ilan etti.

Kazakistan’ın Almaty şehrinde yapılan yarışmaya toplam 6 ülkeden 15 takım katıldı. Yarışmaya KKTC nin yanı sıra Kazakistan, Rusya, Çin, Özbekistan ve  Azerbaycan katıldı. Toplamda 63 yarışmacının mücadele ettiği yarışmada ferdi sıralamada KKTC sporcusu Umut Akçıl şampiyon olurken ferdi ikinciliği de yine KKTC sporcularından Görkem Bulunç kazandı.

 

“BÜYÜK ONUR DUYDUK”

Başarılı bir yarışma geçiren sporcularımız Şampiyonlukları KKTC’ye  getirmekten çok büyük mutluluk yaşadıklarını ve büyük onur duyduklarını söylediler.

Ferdi klasmanda birinci olan Umut Akçıl aynı anda iki altın madalyanın sahibi olmaktan büyük onur duyduğunu söylerken önemli olanın takım olarak şampiyonluğu göğüslemeleri  olduğunu söyledi.

Ferdi klasmanda ikinci olan Görkem Bulunç da hem birincinin hemde ikincinin KKTC’den  olmasının kendilerini çok gururlandığını söyledi.  KKTC takımı olarak böyle büyük yarışmalarda şampiyonluklar elde ederek ülkemisi uluslararası arenada tanıtmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

 

“BAŞARI BEKLİYORDUK”

Hava Sporları Federasyonu başkanı Serdar Turganer sporcularımızın başarılı olacaklarından şüpe duymadığını belirterek “ilk kez KKTC olarak katıldığımız şampiyonada üç başarı birden elde ettik. Takım olarak şampiyonluğu ülkeye kazandıran sporcularımız ferdi klasmanda da büyük bir başarı göstererek hem ferdi şampiyonluğu hem ferdi ikinciliği elde ettiler” dedi.

Turganer sporcuların elde ettikleri başarının küçümsenemeyecek bir başarı olduğunu belirterek “elde edilen başarı bizlere büyük gurur yaşatmıştır. Sporcularımız imkan tanındığında neleri başaracağını birkez daha göstermiştir” dedi.

 

 

 

Bu haber toplam 407 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler