1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İkedia imzaladı
İkedia imzaladı

İkedia imzaladı

Bu sezon lig şampiyonluğunu düşünen ve hedef büyüten Mağusa Türk Gücü transfer bombalarına devam ediyor. Bu bağlamda Halil Falyalı başkanlığında görev alan Galaxy Betting Direktörü Yahya Kurt ile yönetim kurulu üyesi Turgut Ergül yaptıkları temaslar sonu

A+A-

İkedia, futboldan dışlanmış bu güzel ülkenin futboluna katkı koymaya geldiğini söyledi. Nijerya Milli Takımı’na yaşı itibarıyla tekrar çağrılma imkanı olmadığını dile getiren İkedia, diğer arkadaşlarını da Kuzey Kıbrıs’ta futbol oynamaya davet edeceğini vurguladı

 

MTG Asbaşkanı Yahya Kurt, bu sezon şampiyonluk için yola çıktıklarını ve hedeflerinin şampiyon Mağusa Türk Gücü’nü yaratmak olduğunu söyledi

 

 

Bu sezon lig şampiyonluğunu düşünen ve hedef büyüten Mağusa Türk Gücü transfer bombalarına devam ediyor.

Bu bağlamda Halil Falyalı başkanlığında görev alan Galaxy Betting Direktörü Yahya Kurt ile yönetim kurulu üyesi Turgut Ergül yaptıkları temaslar sonucunda 15 kez Nijerya Milli Takımı’nda, Hollanda’nın Ajax, AZ Alkmar, Groningen, Roosendaal, Waalwijk gibi takımlarında ve son olarak Bakü takımında forma giymiş olan Pius Nelson Ikedia, dün Futbol Federasyonu Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda düzenlenen resmi törenle MTG’ye 2 yıllığına imzayı attı.

İmza töreninde Mağusa Türk Gücü As Başkanı Yahya Kurt, yönetim kurulu üyesi Turgut Ergül, Mağusa Türk Gücü antrenörü Hasan Topaloğlu, Nijeryalı futbolcu Pius Nelson İkedia ile İkedia’nın menajeri Rasim Yıldız hazır bulundu.

 

 

“HEDEF ŞAMPİYON MTG’Yİ YARATMAK”

İmza töreninde konuşan MTG Asbaşkanı Yahya Kurt, bu sezon şampiyonluk için yola çıktıklarını ve hedeflerinin şampiyon Mağusa Türk Gücü’nün yaratmak olduğunu söyledi. Bu önemli misyon öncesinde takımın başarılı olmasını sağlayacak adımlar atmaya başladıklarını ve bu bağlamda dünya çapında bir futbolcuyu renklerine bağladıklarını söyledi.

Yahya Kurt, “Mağusa Türk Gücü’nde transfer bitmez” derken, bu transferin ardından bir başka yabancı futbolcuyu daha MTG’ye getirmek için temaslarda olduklarını belirtti.

Ikedia’nin Kuzey Kıbrıs’a gelmesinin hiç de kolay olmadığını dile getiren Yahya Kurt, dünyaca tanınmayan bir ülkeye ülkeden transfer teklifi alan ünlü bir futbolcuya bazı olanakların da sağlanması gerektiğini ve kendilerinin MTG olarak bu olanakları yarattıklarını vurguladı.

Yahya Kurt son olarak, İkedia’nın Mağusa Türk Gücü ile Kıbrıs Türk futboluna hayırlı olmasını sözlerine ekledi.

 

YILDIZ: “İKEDİA’NIN TRANSFERİNDEN BİR TÜRK OLARAK GURURLANDIM”

Kurt’tan sonra söz alan Ikedia’nın menajeri Rasim Yıldız ise dünya futbolunda kendisini kabul ettiren bir futbolcunun KKTC’de futbol oynayacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Bu transferde MTG yönetiminin sergilediği ciddi duruş ve imkanların çok önemli rol oynadığını da kaydeden Yıldız, kendisinin de Türk oluşunun, transferin gerçekleşmesinde etken olduğunu sözlerine ekledi.

 

ERGÜL: “İKEDİA MTG’DE BAŞARILI OLACAK”

MTG Futbol Şube Sorumlusu Turgut Ergül ise Türkiye’de görev yaptığı yıllarda Fenerbahçe’de forma giymiş olan Uche ve Okacha’nın ülkemiz hakkında Ikedia’ya fikir verdiklerini ve KKTC’nin güvenli bir ülke olduğunu söylediklerini kaydetti.

Takımın çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren Ergül, MTG’nin başarılı olması için gereken her türlü çalışmanın yapılacağını sözlerine ekledi.

 

TOPALOĞLU: “ŞAMPİYONLUKTA İDDİALI BİR KADRO KURDUK”

Antrenör Hasan Topaloğlu, iddialı bir kadro ile çalışmalarını sürdürdüklerini üç günlük kaynaşma kampı süresince hazırlık maçları yapıp takıma yeni katılan futbolcuları deneme şansı bulacaklarını sözlerine ekledi.

 

İKEDİA: “BU GÜZEL ÜLKENİN FUTBOLUNA KATKI KOYMAYA GELDİM”

Son olarak söz alan İkedia, futboldan dışlanmış bu güzel ülkenin futboluna katkı koymaya geldiğini söyledi. Sorulan sorular üzerine, Nijerya Milli Takımı’na yaşı itibarıyla, tekrar çağrılma imkanı olmadığını dile getiren İkedia, diğer arkadaşlarını da Kuzey Kıbrıs’ta futbol oynamaya davet edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler