1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İkedia, ikinci bir Kofi olur mu?
İkedia, ikinci bir Kofi olur mu?

İkedia, ikinci bir Kofi olur mu?

Bu yıl ligimize renk katacak İkedia gibi bir oyuncuyu kadrosuna katarak büyük bir başarıya imza atan Mağusa Türk Gücü yönetimini kutlamak lazım. Dünya futbolunda önemli bir yeri olan ulusal bir takımda ve Avrupa’nın önemli kulüplerinde forma giyen

A+A-

 

 

Bu yıl ligimize renk katacak İkedia gibi bir oyuncuyu kadrosuna katarak büyük bir başarıya imza atan Mağusa Türk Gücü yönetimini kutlamak lazım.

Dünya futbolunda önemli bir yeri olan ulusal bir takımda ve Avrupa’nın önemli kulüplerinde forma giyen bir oyuncuyu transfer etmek kim ne derse desin önemli bir olaydır.

Eskiden Nijerya milli takımında forma giyen futbolcuları Türkiye’deki takımlarda görmek önemli bir olaydı.

Amokaçi’nin Beşiktaş’ta Okaça’nın Fenerbahçe’de forma giymesi ve bu futbolcuların Dünya Kupalarında Ülke milli takımlarıyla önemli başarılara imza atmaları Türkiye’de ve bizde ekranlardan gururla izlenirdi.

Şimdi Nijerya milli takımından bir oyuncuyu bizim ülkemizde görmek gerçekten sevindirici bir olay.

Dikkat edelim de bu sevinç hepimizin kursağında kalmasın.

Geçen sezonun ikinci yarısından itibaren Lefke Türk Spor Kulübü’nde futbol oynayan ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yasa ve tüzüklerine göre Lefke kulübünün lisanslı yani koçanlı malı olan Kofi bu sene elini kolunu sallayarak Boluspor’un yolunu tuttu.

Ancak, ne Lefke kendisine ‘bir dakika kardeşim sen bizim kulübün futbolcususun bize bedelin ödenmeden hiçbir yere gidemezsin diyebildi ne de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Türkiye Futbol Federasyonu’na ‘Kofi benim federasyonuma bağlı bir kulübün futbolcusudur, sizin kulübünüzün benim kulübüme bu futbolcunun bedelini ödemesi gerekir diyebildi.

Acaba bizim federasyonumuz böyle bir talepte bulunsa karşısındakiler onu muhatap alırlar mıydı?

Buna cevap verebilmek için önce bu talebin karşı tarafa yapılması gerekirdi.

Peki şimdi ayni şey Mağusa Türk Gücü takımının da başına gelirse ne olacak?

Onlar da tıpkı Lefke gibi ödedikleri avuç dolusu paranın üzerine bir bardak soğuk su mu içecekler?

Mağusa Türk Gücü İkedia’nın da Kofi’nin izlediği yolu izleyip Türkiye’ye yada Güney Kıbrıs’a gitmemesi için ne gibi önlemler aldı?

Bu konuyu futbol federasyonu yetkilileri ile istişare etti mi? MTG yönetimi, İkedia ve menajeri ile imzaladıkları sözleşmede umarım İkedia’yı kulübe bağlayacak sağlam hükümleri koydurmuşlardır.

MTG’nin aldığı tedbirler nelerdir bilmiyorum, ama Kıbrıs Türk Futbol Federasyonunun bu konuda yapacak bir şeyi var mı onu Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile oturup görüşmesinde yarar vardır.

İyi ilişkiler çerçevesinde mutlaka alınacak bazı tedbirlerin olduğuna inanıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler