1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İHMAL'DE BİR TUTUKLAMA
İHMALDE BİR TUTUKLAMA

'İHMAL'DE BİR TUTUKLAMA

Evin tamirini üstlenen E.Ö (E-37) inşaatta gerekli tedbirleri almadığından dolayı “tedbirsizlik sonucu ölüme sebep olma” suçundan mahkeme emriyle tutuklandı.

A+A-

 

Güzelyurt’ta Neriman Murat’a ait kerpiçten yapılmış evin tamirini üstlenen E.Ö (E-37) inşaatta gerekli tedbirleri almadığından dolayı “tedbirsizlik sonucu ölüme sebep olma” suçundan mahkeme emriyle tutuklandı.

Kerpiç evin duvarının çökmesi sonucu Serdar Kaşıkcı isimli işçinin yaşamını yitirdiği olayda, yoldan yaya olarak geçen ikisi çocuk 3 kişi yaralandı, bir araç zarar gördü.

Polis Basın Bültenine göre, dün saat 17.00 sıralarında Güzelyurt’ta Neriman Murat’a ait kerpiçten yapılmış evin tamirini üstlenen E.Ö (E-37), duvarın çökmemesi için gerekli tedbirleri almaması sonucu, yanında işçi olarak çalışan ve konu duvarın sıvasını yapan Serdar Kaşıkcı’nın (E-26) üzerine duvar çöktü.

Çökme sonucu duvar altında kalıp ağır bir şekilde yaralanan Kaşıkcı, kaldırıldığı Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Duvarın çöktüğü esnada yoldan yaya olarak geçmekte olan Manyer Devecigiller (K-41) ile çocukları Hayriye Devecigiller (K-14) ve Hüseyin Devecigiller de (E-8) hafif şekilde yaralandı.

Yoldan aracı ile geçmekte olan Havva Arıcı (K-27) yönetimindeki JN 408 plakalı araç ise hasar gördü.

Zanlı E.Ö mahkeme emri gereği tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 615 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler