1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İHANET DEĞİL, HİZMET ETTİM'
İHANET DEĞİL, HİZMET ETTİM

'İHANET DEĞİL, HİZMET ETTİM'

Lefke’de başarılı bir grafik çizmesine rağmen menekşe-beyazlılarla yolları ayrılan Mehmet Solkanat, başkan ve yönetim kuruluna kırgın olduğunu ancak, içindeki Lefke sevgisini kimsenin koparamayacağını açıkladı. Son 3,5 yıldır Lefke’de teknik

A+A-

 

 

Lefke’de son 3,5 yıldır teknik direktör olarak görev yapan Mehmet Solkanat, menekşe-beyazlılardan ayrılma nedeninin maddi olmadığını, bunun başkan ve yönetim kurulunun aldığı bir karar olduğunu açıkladı

 

Takımın başında olduğu süre içerisinde çok başarılı bir takım yarattığını vurgulayan Solkanat, “Ben sanki şike yapmışım, takımı satmışım gibi beni suçladılar ve sırtlarını çevirdiler. Açıkçası beni son dakikaya kadar oyaladılar ve güzel çalımla da golü yaptılar” dedi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Lefke’de başarılı bir grafik çizmesine rağmen menekşe-beyazlılarla yolları ayrılan Mehmet Solkanat, başkan ve yönetim kuruluna kırgın olduğunu ancak, içindeki Lefke sevgisini kimsenin koparamayacağını açıkladı.

Son 3,5 yıldır Lefke’de teknik direktörlük görevini sürdüren ve takımı İkinci Lig’de düşme hattından alıp Süper Lig’e taşıyan Solkanat, ayrılma nedeninin maddi olmadığını, yönetimin kendisi ile çalışmak istemediğinden dolayı bunu neden olarak öne sürdüğünü vurguladı.

 

“3,5 YILLIK KATKININ KARIŞLIĞI…”

 

Lefke Kulübü’nün genel kurul sonrası Yıltaç Mükellef’in yeniden başkanlığa seçilmesinin ardından anlamsız bir şekilde suçlandığını ifade eden başarılı teknik adam, şunları söyledi:

“Hiç beklemediğim ve hak etmediğim bir karardı. Başkan ve yöneticilere kırgınım. 3,5 yıldır bu takım başında bulundum. Lefke’yi İkinci Lig’de düşme potasında devraldım ve çok başarılı 3,5 yıl geçirdim. Gerek alt ligde gerekse Süper Lig’de olsun her türlü olumsuzluğa rağmen başarılı oldum diyebilirim. Geçen sezon tüm maçlarımızı dışarıda ve yabancı futbolcusuz oynamamıza rağmen, çok başarılı bir grafik çizdik.”

 

“GÜZEL BİR ÇALIMLA GOLÜ YAPTILAR!”

 

Yeni sezonda Lefke’nin başında olması beklendiği için diğer kulüpler tarafından kendisine teklif yapılmadığını belirten Mehmet Solkanat, sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle rakip kulüpler Lefke ile anlaşacağımı bildiği için üzerime gelmedi. Fakat Lefke Kulübü anlayamadığım bir nedenden dolayı, ben şike yapmışım, takımı satmışım gibi beni suçladılar ve bana sırtlarını döndüler. Beni son dakikaya kadar oyaladılar ve güzel çalımla da golü yaptılar.”

 

“MADDİ SORUN YOKTU”

 

Parasal konulara da değinen Solkanat, “Lefke’den Üçüncü Lig’de çalışan bir hoca kadar ücret istedim. Ancak bana bu miktarı ödemeyeceklerini bildirdiler. Şimdi alınan teknik adamın aldığı maaşla benim talep ettiğim ücret arasında dağlar kadar fark var. Şu anki hocaya benden kat kat misli bir ücret ödenmiştir” diye konuştu.

 

“İHANET ETMEDİM, HİZMET ETTİM”

 

Lefke taraftarına da seslenen Mehmet Solkanat, “Lefkeli taraftar bilecek ki, ben Lefke’ye ihanet etmedim, hizmet ettim. Lefke’yi bu ülkenin en iyi ekiplerinden biri haline getirdim. Ancak Lefke sevgisini içimden kimse koparamaz” dedi.

 

“TEKLİFLERE AÇIĞIM”

 

Tecrübeli teknik adam Mehmet Solkanat, kendisine gelecek tekliflere açık olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben bir profesyonelim, bundan sonra bana görev tercih edecek herhangi bir takımla da görüşebilirim. Bazı kulüplerden teklif aldım, ancak fazla tatmin etmediği için bu teklifleri kabul etmedim. Kafama uygun olan bir kulüpten teklif gelirse değerlendiririm.”

Lefke Kulübü geçtiğimiz hafta içerisinde Mehmetali Özgürgün’le görüşüp, geçen sezon Hamitköy’ü Birinci Lig’den Süper Lig’e çıkaran teknik adamla anlaşıp, takımın başına getirmişti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler