1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İHALEYE ‘İÇ İŞLERİ’ KARIŞTI!
İHALEYE ‘İÇ İŞLERİ’ KARIŞTI!

İHALEYE ‘İÇ İŞLERİ’ KARIŞTI!

İç İşleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın Merkezi İhale Komisyonu’nca çıkılan ‘Yeni Elektronik Pasaport’ İhalesi’nde ‘kafaları bulandırdı’… İhale sonuçlanmadan Bakan Çavuşoğlu’nun Türkiye’de &#

A+A-

 

 

İç İşleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın Merkezi İhale Komisyonu’nca çıkılan ‘Yeni Elektronik Pasaport’ İhalesi’nde ‘kafaları bulandırdı’… İhale sonuçlanmadan Bakan Çavuşoğlu’nun Türkiye’de ‘İş bağlaması’, ikinci kez çıkılan ihaleyi de ‘tartışmalı’ hale getirdi…

 

‘Yeni Elektronik Pasaport’ İhalesi’nde dün teklifler açıldı. 6 firmanın katıldığı ve ‘ikinci kez çıkılan’ ihale, katılan yerli firmaları huzursuz etti.

İlkin 14 Aralık 2011’de teklif alınarak sonlandırılan ihalenin ardından, yeni ihalenin teklifleri ise dün açıldı.

 

AVUKAT MAMALI: “İÇ İŞLERİ BAKANI İHALEYİ TÜRKİYE’DE BAĞLADI…”

Teklifler açılmadan söz alan Sistem Company Ltd. temsilcisi Avukat Barış Mamalı, temsilcisi olduğu şirketin daha önceki ihaleye teklif sunduğunu, bugün yeni bir ihalenin açıldığını, önceki ihalenin akıbeti ile ilgiliyse hiçbir izahatın yapılmadığını belirtti.

 

 “HUKUK DIŞI!”

Merkezi İhale Komisyonu’ndan sorumlu bakanlığın Maliye olduğunun da altını çizen Avukat Mamalı, diğer ihale neticelenmeden yeni bir ihalenin neden açıldığıyla ilgili yazılı izahat istediklerini ancak alamadıklarını belirtti.

İç İşleri Bakanlığı’nın Merkezi İhale Komisyonu gündeminde açılmış bir ihaleye müdahalesinin ‘Hukuk dışı’ olduğuna işaret eden Mamalı, ihalenin ertelenmesini de talep etti.

 

GÖKBÖRÜ: “E- KİMLİK BEDAVA HALLEDİLECEK”

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Selim Gökbörü, bloke yetersiz olduğu için bir önceki ihalenin iptal edildiğini ve bunun sözlü olarak bildirildiğini söyledi.

“E- Kimlik bedava halledilecek” diyen Gökbörü, Mamalı’ya da“Burası mahkeme salonu değil, lütfen engellemeyiniz” sözleriyle seslendi.

 

 


 

E- Kimlik Türkiye’den

 

Maliye Bakanlığı'na bağlı İhale Komisyonu tarafından 14 Aralık'ta teklif alınarak sonlandırılan ve 8 şirketin teklif vererek katıldığı ihalenin e-kimlik kısmı, İç İşleri Bakanı Çavuşoğlu’nca Türkiye’de verildi.

İçişleri Bakanı'nın yetkisiz olmasına karşın Türkiye'de yayınlanan Zaman gazetesine verdiği mülakatta, "Biz teknik ve güvenirlik konusunda çalışmalarımızı tamamladıktan sonra en uygun olan teklife ihaleyi vereceğiz. Basında çıkan tüm haberleri dikkatle inceliyoruz. İhalemizi ona göre şekillendireceğiz" demişti.

 

ÇAVUŞOĞLU EL SIKIŞTI!

Maliye Bakanlığı'nın sorumluluğundaki ihaleyle ilgili İçişleri Bakanlığı'nın yetkisi olmamasına karşın,  Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun Şubat ayı başında henüz karar yokken Türkiye'ye gittiği ve Türksat ve TÜBİTAK ile pazarlık yaptığı basına yansımıştı.

 

 

Meltem Sonay’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1087 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler