1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'İHALESİZ' YANIT
İHALESİZ YANIT

'İHALESİZ' YANIT

YENİDÜZEN gazetesinin dün manşetine taşıdığı, “İHALESİZ” haberine Ekonomi Bakanı Sunat Atun’dan sosyal paylaşım sitesinde yanıt geldi. YENİDÜZEN’in Facebook sayfasına yazan Atun, haberimizle ilgili şunları ifade etti; “Bu ta

A+A-

 

 

 

YENİDÜZEN gazetesinin dün manşetine taşıdığı, “İHALESİZ” haberine Ekonomi Bakanı Sunat Atun’dan sosyal paylaşım sitesinde yanıt geldi. YENİDÜZEN’in Facebook sayfasına yazan Atun, haberimizle ilgili şunları ifade etti;

 

“Bu tasima sozlesmesi 2006 yilinda CTP hukumeti tarafindan 5 yillik olarak A&S ATUN Ltd.e verilmisti. Su anki hukumet doneminde tekliflere acilmis ama baska teklif veren olmamistir. Su an Tasima ucreti saniyorum o donem belirlenen ucretin de altindadir. Hassasiyet duyan kisilerin ve saygi duydugum yayincilarin bilgi edinmesi amaciyla yaziyorum. Yaklasik 20 yildir takip ettigim Yeniduzen gazetesinin bu yayini bu bilgiye sahip olmadan yaptigina inaneigimi da belirtmek isterim. Bakanlik makamimi kullanarak devletten gelir elde etmeye ne benim ne de aile firmamiz A&S Atun ltd.'in ihtiyac duymadigini, duymayacagini, da bu vesile ile saygi duydugum okuyuculara ifade etmek isterim. Hic bir menfaati sahip oldugum degerlerin ve onurumuzun uzerinde gormedigimi, makamdan menfaat saglamak adina degil, hizmet etmek adina gorevimi surdurdugumu de ayrica ifade etmek isterim. Saygilar sunarim. Sunat Atun.”

 

YENİDÜZEN NE YAZMIŞTI?

 

Soğuk Süt Taşımacılığı ile ilgili “nakliyecilerle” 5 yıllık yapılan sözleşmenin “ihalesiz” olduğu açıklandı.
Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı’na sunulan “Süt Kurumu’na Soğuk Zincirle Süt Taşıyan Firmalar”la ilgili soru önergesine, Başbakanlık, resmi yanıt verdi.
SÜTEK Genel Müdürü tarafından “Soğuk süt taşımacılığı için Yönetim Kurulu kararı ile mevcut nakliyecilerle 5 yıl süreli sözleşme yapılmış ve ihaleye çıkılmamıştır” denen resmi açıklamada, en yüksek ödemenin A&S Atun Ltd.’e yapıldığı görülüyor.

Söz konusu şirketin internet sitesinde, dün itibarıyla genel müdür olarak, Ekonomi Bakanı SUNAT ATUN’un ismi yer alıyor.
Eğer, A&S Atun Ltd’e ait internet sitesindeki bilgiler doğruysa, Süt Endüstrisi Kurumu (SÜT-EK), hükümetin bir bakanının Genel Müdür olduğu şirkete, ihalesiz iş vermiş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 957 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler