1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İHALE SONUÇLANDI
İHALE SONUÇLANDI

İHALE SONUÇLANDI

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin (K - Pet) Türkiye’deki OMV şirketine ait yüzde 52 hissesinin ve Türk Cemaat Meclisi Konsolide Fonu İnkişaf Sandığı’na ait yüzde 48 hissenin 38'inin satılması için açılan ihalede en yüksek teklifi veren Levent S

A+A-

 

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin (K - Pet) Türkiye’deki OMV şirketine ait yüzde 52 hissesinin ve Türk Cemaat Meclisi Konsolide Fonu İnkişaf Sandığı’na ait yüzde 48 hissenin 38'inin satılması için açılan ihalede en yüksek teklifi veren Levent Sanayi Şirketi Ltd ile Mustafa Hacı Ali Ltd ortaklığının teklifi kabul edildi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun konuyla ilgili olarak Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) muhabirine yaptığı açıklamada, zarfların açılmasından sonra İnkişaf Sandığı İdari Heyeti’nin teklifleri değerlendirdiğini ve açık farkla en yüksek teklifi veren Levent Sanayi Ltd. Şti ve Mustafa Hacı Ali Ltd. konsorsiyumunun teklifinin uygun bulunarak kabul edildiğini kaydetti.

İdari heyette başkan olarak Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun yer alırken, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Devlet Planlama Örgütü Müsteşarı Ali Korhan ve Hazine Muhasebe Dairesi Müdürü Fatma Görener de üye olarak bulundu.


 

 

 

 

Başbakanlık İnkişaf Sandığı, K-Pet’in hisseleri ile ilgili teklifler açıkladı.

 

BRTK canlı yayında yapılan açıklamada 3 teklifin geçerliği olduğu ve bunların değerlendirilip Bakanlar Kurulu’na gönderileceği belirtildi.

 

Üç teklif arasında, iki yerli bir de Türkiyeli bir firma var.

 

Değerlendirilecek teklifler şunlar;

 

1.    Levent Şirketler Grubu ve Mustafa Hacı Ali İşletmeleri ortak teklif tutarı; 62,000,000TL (Altmış iki milyon TL)

2.    FTZ Otomotiv ve Akaryakıt Şirketi; 47,778,458TL (Kırk yedi milyon, yedi yüz yetmiş sekiz bin, dört yüz elli sekiz TL)

3.    Şemsi Kazım’ın “Sea Land Developments”; 46,158,000TL (Kırk altı milyon yüz elli sekiz TL)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler