1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İHALE ÖNCESİ ŞİRKET KURULDU
İHALE ÖNCESİ ŞİRKET KURULDU

İHALE ÖNCESİ ŞİRKET KURULDU

Bakanın kardeşi çöp ayrıştırma şirketi kurdu, çöp konusunda yeni ihale hazırlığı başladı 'KIYAK' ŞÜPHESİ İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı çöp toplama ve ayrıştırma ile ilgili bir ihale hazırlığına girdi, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Ü

A+A-

Bakanın kardeşi çöp ayrıştırma şirketi kurdu, çöp konusunda yeni ihale hazırlığı başladı

 

'KIYAK' ŞÜPHESİ

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı çöp toplama ve ayrıştırma ile ilgili bir ihale hazırlığına girdi, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in kardeşi Ali Üstel, üç yabancı ortakla birlikte bir şirket kurarak  çöp ayrıştırma ve geri dönüşüm alanında faaliyete geçti. Bakanın kardeşinin şirket kurarak çöp işine girmesi ile aynı konuda planlanan ihale “eş, dost ve akrabaya kıyak” şüphelerini de beraberinde getirdi.

 

İHALE HAZIRLIĞI VAR…

 

Çevre Dairesi’nden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın çöp toplama ve ayrıştırma ile ilgili bir ihale hazırlığında olduğunu belirterek “çöplerin yakılarak enerji elde edilmesi projesi bir parçası olarak çöplerin toplanıp ayrıştırılması için ihale hazırlanıyor” dedi.

 

GÖZLER YENİ İHALEDE…

 

Güngör Katı Atık Alanı’na katı atıkların taşınması ve depolanması ile ilgili bu yılın Nisan ayında açılan altı aylık geçici ihalenin önümüzdeki günlerde sona ermesi bekleniyor. Bu durumda yeni açılacak olan ihalenin hangi şirket tarafından kazanılacağı merak konusu.   

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler